Funkcjonowanie aptek internetowych
Informacje i porady

Funkcjonowanie aptek internetowych

Funkcjonowanie aptek internetowychBardzo wygodną formą kupowania suplementów diety i wyrobów medycznych, które nie są lekami jest sprzedaż wysyłkowa.

Skąd możemy mieć pewność, że lek, który zostanie nam sprzedany w internetowej aptece będzie dla nas bezpieczny?

Sprawdź czy apteka ma zezwolenie

Apteki internetowe muszą posiadać zezwolenie, które wydaje Państwowa Inspekcja Farmaceutyczna. Wszystkie legalnie działające w naszym kraju apteki oferujące wysyłkową sprzedaż wyrobów medycznych nie mogą działać bez powiązania ze stacjonarną apteką lub punktem aptecznym. Tylko one dysponują pomieszczeniami, w których można zapewnić właściwe warunki do przechowywania leków i suplementów diety. Osoby, które wybiorą aptekę internetową jako miejsce kupowania leków mogą być pewne, że farmaceutyki, które kupili są pełnowartościowe i bezpieczne.

Jakie leki kupię w internetowej aptece?

Niestety w aptekach internetowych nie kupimy wszystkich leków. Mogą one prowadzić tylko sprzedaż leków OTC (sprzedawane bez recepty), suplementów diety, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia dietetycznego, ziół, środków opatrunkowych i higienicznych, sprzętu medycznego i aptecznych kosmetyków. Wiele aptek internetowych ułatwia życie swoim klientom i daje możliwość złożenia zamówienia na lek wydawany na receptę. Aby go odebrać trzeba się pofatygować do apteki stacjonarnej i mieć ważną receptę.

Bezpieczeństwo

Apteki, które prowadzą legalną wysyłkową sprzedaż leków sprzedają leki bezpieczne i pełnowartościowe. Pochodzą one z legalnych hurtowni farmaceutycznych, nie są przeterminowane. Są także przechowywane w odpowiednich warunkach, a pakowaniem przesyłki zajmują się wyłącznie farmaceuci lub technicy farmacji, a nie osoby bez przygotowania farmaceutycznego. Kupowanie leków w aptekach internetowych nie jest więc większym zagrożeniem niż nabywanie ich w aptekach stacjonarnych.

Zakupy leków bez recepty i innych wyrobów medycznych w aptekach internetowych jest z pewnością bardzo wygodne. Wiele osób wybiera je także z uwagi na niższe ceny.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz