Jak wykonywany zawód wpływa na wysokość składki w ubezpieczaniach na życie?
Informacje i porady

Jak wykonywany zawód wpływa na wysokość składki w ubezpieczaniach na życie?

Jak wykonywany zawód wpływa na wysokość składki w ubezpieczaniach na życie?Coraz więcej osób chcąc zapewnić ochronę sobie i swoim bliskim wykupuje ubezpieczenie na życie. Ustalając składkę dla każdego z klientów towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę mnóstwo elementów.

Czynnikiem, który determinuje wysokość składki jest między innymi wykonywany przez ubezpieczającego się zawód.

Przed podpisaniem umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym wypełniamy ankietę zawierającą mnóstwo bardzo szczegółowych pytań. Dotyczą one zarówno stanu zdrowia jak też rodzaju aktywności fizycznej oraz wykonywanego zawodu. Zawód jest jednym z czynników, które wpływają na ponoszone przez towarzystwo ubezpieczeniowe ryzyko.

Zawody podwyższonego ryzyka

Osoby, które wykonują zawody wymagające odwagi, działania w szczególnie ryzykownych warunkach, które wiążą się z dużym ryzykiem odniesienia urazu lub śmierci muszą liczyć się z tak zwaną zwyżką składki, czyli z koniecznością zapłacenia o wiele wyższej składki. Z taką sytuacją muszą liczyć się osoby, które wykonują zawód:
– pilota wojskowego lub cywilnego;
– ratownika górskiego
– strażaka;
– ratownika medycznego;
– górnika;
– policjanta.
Wyższą składkę zapłacą także osoby, które pracują na wysokościach oraz pracujący w przemyśle ciężkim.

Inne czynniki, które podnoszą ryzyko ubezpieczyciela

Elementów, które towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę przy ustalaniu wysokości składki jest bardzo wiele. Każde z nich bierze pod uwagę nie tylko wykonywany zawód, ale także stan zdrowia, uprawianego przez ubezpieczającego się sporty i jego wiek. Osoby wykonujące wyżej wymienione zawody, ci, którzy mają więcej niż 65 lat nie mogą liczyć, że towarzystwo ubezpieczeniowe zaproponuje im atrakcyjną ofertę za rozsądną cenę. Na wysokość składki wpływa także suma ubezpieczenia oraz płeć.

Ustalając wysokość składki towarzystwo ubezpieczeniowe bierze pod uwagę wiele czynników. Chodzi o to by była ona odpowiednia do ponoszonego przez towarzystwo ubezpieczeniowe ryzyka. Im większe ryzyko ponosi towarzystwo ubezpieczeniowe, tym wyższą składkę klient musi zapłacić.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz