Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka
Informacje i porady

Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka

Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka

Obozy młodzieżowe są coraz popularniejszą formą wypoczynku, kierowaną do naszych dzieci. To alternatywa dla wyjazdów rodzinnych, która jest zdecydowanie tańsza.

Współcześnie możemy dziecko wysłać nie tylko na obóz, na którym po prostu spędzi miło czas, ale też na wyjazd z motywem przewodnim. Może to być obóz sportowy, kajakowy, wędkarski, szachowy, a nawet detektywistyczny.

Powinniśmy jednak zadbać o to, aby podczas wyjazdu dziecko nasze było bezpieczne

Przede wszystkim zadbajmy o to, aby nasze dziecko zabrało ze sobą rzeczy, które są niezbędne, kiedy w pobliżu nie ma rodziców. Chodzi o dokumenty, pieniądze, przybory do higieny osobistej oraz telefon komórkowy. Dzięki specjalnym aplikacjom możemy w nim zainstalować program, dzięki któremu dowiemy się, czy nasze dziecko bezpiecznie dotarło na obóz i gdzie znajduje się aktualnie.

Sprawdź również https://www.atas.pl/

Bardzo ważne jest, aby dowiedzieć się przed wyjazdem kto jest organizatorem obozu

Czy biuro, z którym jedzie nasze dziecko ma doświadczenie w organizacji takich wyjazdów, czy zapewnia doświadczoną i sprawdzoną kadrę wychowawców. I przede wszystkim gdzie jedzie nasze dziecko. Dobrze jest zasięgnąć wszelkich informacji na temat miejsce, gdzie zorganizowany będzie obóz oraz warunków, w jakich przebywać będzie dziecko. Dowiedzmy się, czy obozowicze spać będą w namiotach, czy w domkach. Jak wyglądają posiłki i czy na miejscu znajduje się jakikolwiek punkt medyczny. Zapytajmy o planowane atrakcje, gry i zabawy, przewidziane na obozie. O tym, czy dane biuro podróży jest sprawdzone i posiada wszelkie możliwe certyfikaty możemy zapytać bezpośrednio u organizatora bądź w siedzibie Polskiej Izby Turystyki.

Już przed samym wyjazdem nie zapomnijmy poprosić o numery telefonów organizatorów i wychowawców, którzy jadą z naszym dzieckiem. Powinniśmy też sprawdzić autokar, którym dzieci udają się w podróż. Tu warto zapamiętać, że każdy ma prawo poprosić policje o sprawdzenie stanu technicznego, każdego pojazdu. Procedura taka trwa kilkanaście do kilkudziesięciu minut, ale w grze jest bezpieczeństwo naszego dziecka.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz