zdrowie

Zdrowie nie tylko brak choroby

Zdrowie nie tylko brak chorobyCo jest ważne w naszym życiu? Na pewno jednym z ważniejszych elementów jest zdrowie. Aby dobrze pojąć co to jest zdrowie rozbijmy to słowo na czynniki pierwsze.

A więc pod pojęciem zdrowia rozumiemy, odczucie o dobrym samopoczuciu, dobrostanu psychicznego i fizycznego. Czyli zdrowie to nie tylko brak choroby, ale również posiadanie ugruntowanej pozycji w społeczeństwie i możliwości samorealizacji poprzez odczucie o pełnej sile fizycznej i psychicznej. Oczywiście, aby być zdrowym, w każdej formie musimy o nie dbać np. uprawiając sport, trzymając się diety, dokształcać się lub podwyższać swój statut społeczny.

Jak osiągnąć pełnię zdrowia?

 

To pytanie zadaje sobie wielu ekspertów. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, można zadbać o stworzenie takich warunków, aby nasze odczucie subiektywne składało się na informację dla mózgu, że jesteśmy w pełni zdrowi.

Krok po kroku, w kierunku zdrowia

 

Oczywistym jest, że nie tylko odczucia są tu ważne, musimy zmienić swoje życie, aby być zdrowymi ludźmi. Można zacząć od małych kroczków jak np. zapisanie się na basen, pójście na kurs doszkalający lub zmienić pracę na lepszą. To właśnie te czynniki jak samodoskonalenie się, zmiana pracy lub wysiłek fizyczny w pełni oddają czy jesteśmy zdrowi. W dodatku uprawiając sport zwiększamy odporność swojego organizmu na różne bakterie i wirusy, przy szukaniu pracy chodzimy na rozmowy kwalifikacyjne, dzięki którym uodporniamy się na stres. Same pozytywy oczywiście zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń nie będą należały do najprostszych, chociażby przez to, że już przywykliśmy do naszej pracy, nie chce nam się uczyć nowych rzecz czy wydawać pieniądze na karnet do siłowni czy na basen. Jednak spróbujmy zmienić nasze życie, to nic nie boli a w przyszłości może zaowocować tym, że będziemy w pełni zdrowymi ludźmi, nie tylko w sferze fizycznej, ale również psychicznej i społecznej. Zdrowie jest niezbędne do osiągnięcia szczęścia, miłości czy spełnienia finansowego, a więc nie ma co się zastanawiać zmień swoje życie na lepsze już dziś, aby Twoje jutro było takie jakim go sobie wymarzyłeś.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz