zdrowie

Poznaj cenne właściwości jagód

Jak dowodzą badania przeprowadzone przez chińskich naukowców, czarna herbata posiada wysokie poziomy polisacharydów, które mogą przyczynić się do mniejszego absorbowania glukozy ze spożywanych przez nas produktów.

Jaki z tego wniosek?

Ano taki, że czarna herbata tym samym chroni nas przed cukrzycą, a także jest bardzo pomocna dla osób, które na tę przypadłość niestety już zachorowały. Czy wiedziałaś, że picie trzech filiżanek lub więcej herbaty czarnej dziennie zmniejsza ryzyko choroby niedokrwiennej serca? Skąd ten efekt? Rozwiązaniem tej zagadki są obecne w czarnej herbacie naturalne przeciwutleniacze, czyli polifenole, które skutecznie zwalczają w organizmie szkodliwe wolne rodniki. Badania wykazały, że picie tego napoju zmniejsza ryzyko zachorowania na serce aż o 50%! Jest doskonałą, choć krótkotrwałą, dawką energii A to wszystko dzięki kofeinie, której w kubku czarnej herbaty znajdziemy od 15 do 70 mg (dla porównania, w kubku kawy będzie to zawartość ok. 85-135 mg). Po wypiciu naparu na kilka godzin (zazwyczaj do pięciu) zwiększy się poziom naszej energii, wzmocni się koncentracja i czujność. Między innymi z tego powodu czarna herbata uznawana jest za używkę.

Obniża poziom złego cholesterolu

Picie czarnej herbaty zaleca się również ze względu na obecność flawonoidów, czyli naturalnych przeciwutleniaczy zmniejszające produkcję złego cholesterolu LDL, którego wysokie poziomy mogą prowadzić do zawału lub wylewu. Z przeprowadzonego w USA badania wynika, że wśród ponad pięciuset biorących udział w badaniu mężczyzn pijących herbatę na co dzień, najlepsze efekty i mniejszy poziom złego cholesterolu zaobserwowano u tych, którzy pili od czterech filiżanek czarnej herbaty dziennie. Chroni naszą jamę ustną Tak, to prawda! Jak powiedział w rozmowie z Onetem specjalista ds. żywienia Ian Marber, picie herbaty pomaga w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej. I co ciekawe, najnowsze badania przeprowadzone w Japonii sugerują, że czarna herbata przyspiesza porost włosów. Czy nie sądzicie więc, że warto znów przekonać się do tego napoju? Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz