Ulubiona przez wszystkich - smaczna pizza
zdrowie

Niebieskie owoce- poznaj ich cenne właściwości

Borówka, jagoda, czernica, czarna jagoda – ten drobny leśny owoc ma kilka nazw i wiele dobroczynnych właściwości. Borówka bogata jest bowiem w cenne witaminy. Borówki to naturalna skarbnica witamin. Te leśne małe owoce bogate są w witaminy takie jak: witamina C, A, E. Borówki znane są ze swoich właściwości rozluźniających, wspomagających trawienie. Spożywając dziennie 1 szklankę świeżych borówek zapewniamy organizmowi 85 mg potasu, 18 g węglowodanów ,4 g błonnika i jedynie 80 kalorii.

Szklanka owoców pokrywa jedną trzecią dziennego zapotrzebowania u osoby dorosłej na witaminę C

Suszone borówki działają antyseptycznie, przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo, dawniej używano jej jako środka antyrobaczycowego. Liście borówki stosuje się w stanach zapalnych układu moczowego i przy leczeniu cukrzycy. Syrop z jagód pomaga zaś wyleczyć kaszel, a silna herbata borówkowa działa jak środek przeciwbólowy. Borówkę można spotkać w lesie od kwietnia do czerwca. Świeże owoce najlepiej zamrozić, wówczas można cieszyć ich smakiem i właściwościami przez cały rok. Tak wiele z nas właśnie od niej zaczyna dzień, nie mając jednocześnie bladego pojęcia o tym, jak bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie.

Czarna herbata

Jakie ma właściwości? Postanowiłyśmy to sprawdzić. Do niedawna była jednym z najpopularniejszych (zaraz obok kawy) napojem. Dziś zdecydowanie częściej sięgamy po zieloną lub białą herbatę, odstawiając w kąt tę tradycyjną, czarną. Okazuje się jednak, że warto sobie o niej przypomnieć, ponieważ ma bardzo dobry wpływ na nasz organizm. Warto jednak pamiętać, że na zdrowotne właściwości czarnej herbaty wpływa przede wszystkim czas oraz sposób jej parzenia. Powinno się ją więc zalewać wrzącą wodą, o temperaturze 100 stopni. Czas zaparzania napoju to 3-5 minut. Pamiętajmy o tym, ponieważ po przekroczeniu 5 minut zaczyna uwalniać się tanina, która sprawia, że herbata staje się gorzka, a dodatkowo neutralizuje się pobudzające działanie teofiliny i kofeiny. Jakie jeszcze właściwości ma ten napój? Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz