zdrowie

Witamina P – właściwości

Wpływa na odpowiednie wchłanianie i przyswajanie witaminy C. Ma działanie przeciwgrzybiczne i przeciwalergiczne. Ma korzystny wpływ na poprawne funkcjonowanie mózgu i dobry stan psychiczny człowieka. Uczestniczy w procesie rozkładu węglowodanów i kwasów tłuszczowych.

Reguluje poziom cukru we krwi

Korzystnie wpływa na utrzymanie odpowiedniego poziomu dobrego cholesterolu. Uczestniczy w procesach krwiotwórczych. Wzmacnia ścianki naczyń włosowatych i reguluje ciśnienie krwi. Zapobieganie chorobom serca. Poprawia stan skóry. Sprzyja likwidacji wolnych rodników. Chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Korzystanie wpływa na sem. Wzmacnia układ odpornościowy. Nadmiar witaminy P wydalany jest z organizmu w naturalny sposób, dlatego też jej przedawkowanie jest właściwie niemożliwe.

Zupełnie inaczej niż jej niedobór

Niedobór witaminy P przede wszystkim objawia się poprzez zmiany skórne, którym może towarzyszyć swędzenie oraz wymioty i biegunka. Osoby z chorobą wrzodową i cukrzycą mogą z powodu niedoboru tej witaminy cierpieć na zaostrzenie się wymienionych chorób. Innym objawem niedoboru witaminy P jest także mniejsza tolerancja na zimno. Inne konsekwencje niedobory witaminy P to m.in. kruchość naczyń włosowatych przejawiająca się np. poprzez siniaki, a także: problem z bezsennością, bóle głowy, problemy z pamięcią, czy zwiększona wrażliwość na światło słoneczne. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz