Dodatki

Zielona herbata i jej rodzaje

Zielona herbata i jej rodzaje

Coraz więcej osób przywiązuje dużą wagę do tego, co gości na ich talerzach. Wiemy już, że to, co jemy i pijemy wpływa w istotny sposób na nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd. Wśród napojów, na które bez wątpienia warto stawiać znajduje się zielona herbata. Jej zdrowotne właściwości są powszechnie znane. Często jednak zapominamy, że występuje ona w przynajmniej kilku gatunkach. Poniżej przedstawiamy te najbardziej znane, po które bez wątpienia warto sięgać.

Sencha

To najbardziej znana i najczęściej kupowana zielona herbata. Powstaje z liści, na które bezpośrednio świeci słońce. Jest szczególnie polecana cukrzykom. Jej picie nie przyczynia się bowiem do wzrostu poziomu cukru we krwi. Sprawia, że proces wydzielania żółci zachodzi dużo bardziej intensywnie. Bez wątpienia powinni pokochać ją ci, którzy troszczą się o linię. Przyspiesza ona proces spalania tkanki tłuszczowej, istotnie ułatwiając walkę z nadprogramowymi kilogramami.

Kukicha

To chyba najbardziej specyficzny rodzaj zielonej herbaty. Powstaje ona nie tylko z listków krzewu herbacianego, ale także łodyg. Poleca się ją osobom zmagającym się z nadciśnieniem, cukrzycą oraz chorobami serca. Kukicha – podobnie jak Sencha – jest idealna dla osób chcących schudnąć parę kilogramów. Dostarcza niemałych ilości wapnia, a także kwasu askorbinowego.

Gun Powder

Ten rodzaj zielonej herbaty świetnie wpływa na układ pokarmowy. Wystarczy pić ją regularnie, aby nie zmagać się z wrzodami żołądka i problemami trawiennymi. Wzmacnia ona także układ krążenia, chroniąc przed powstaniem jego rozmaitych chorób.

Matcha

W tym gatunku zielonej herbaty znajdują się największe ilości przeciwutleniaczy. Sprawdzi się ona idealnie, jeśli naszym celem jest lekkie pobudzenie naszego organizmu. Korzystnie wpływa ona na układ odpornościowy. Łagodzi skutki stresu. Przyspiesza ona tempo przemiany materii. Z tego powodu jest niezastąpiona w przypadku osób walczących z nadprogramowymi kilogramami. Sięgać po nią powinni także ci, których problemem jest zbyt wysokie ciśnienie krwi.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz