Bez kategorii

Standardowy czy uniwersalny – rodzaje kominów systemowych

Standardowy czy uniwersalny - rodzaje kominów systemowychKominy systemowe często są postrzegane jako monolit. Uproszczenia tego rodzaju są stosowane nawet przez samych ich sprzedawców, którzy wprowadzają przez to w błąd potencjalnych nabywców i choć robią to nieświadomie, sami działają na swoją niekorzyść.

Terminologia, jaka jest używana w odniesieniu do systemów kominowych, ma prawo budzić pewne zamieszanie. Czas więc wyjaśnić, czym różni się komin standardowy od uniwersalnego i czy oba systemy kominowe mogą być stosowane zamiennie bez względu na okoliczności.

Charakterystyka komina uniwersalnego

Kominem uniwersalnym nazywa się produkt, który znajduje zastosowanie w kominkach (także tych, które zostały wyposażone w płaszcz wodny) oraz w piecach CO zasilanych wszystkimi rodzajami paliw. Ponieważ jest izolowany z wykorzystaniem wełny mineralnej, charakteryzuje się wysoką sprawnością ciągu. Można go stosować nie tylko wewnątrz budynku, ale i na zewnątrz, a ponieważ zwykle posiada odskraplacz, nie musimy obawiać się o znajdujący się w spalinach mokrych kondensat, jest on bowiem odprowadzany bezpośrednio na zewnątrz komina.

Charakterystyka komina standardowego

W przeciwieństwie do uniwersalnego, komin standardowy znajduje zastosowanie w przypadku pieców Co zasilanych paliwami stałymi. Nie może być jednak wykorzystywany tam, gdzie mamy do czynienia z wkładami kominkowymi z płaszczem wodnym. Z uwagi na swoją specyfikę nie może też być budowany na zewnątrz budynków. Więcej na http://www.systemykominowe.pl/kalkulator.html

W pewnych okolicznościach zastosowanie niewłaściwego rodzaju komina systemowego może mieć poważne konsekwencje. Nie tylko wpłynie na obniżenie skuteczności jego działania, ale również przyczyni się do tego, że rozwiązanie reklamowane jako bezpieczne i niezawodne, stanie się zagrożeniem dla domowników. Jeszcze przed zakupem systemów kominowych wskazane jest więc przeanalizowanie własnych potrzeb, a następnie upewnienie się, że w centrum naszego zainteresowania znajduje się właściwe rozwiązanie. Jeśli sami nie radzimy sobie z tym najlepiej, dobrym pomysłem może okazać się poszukanie wsparcia u doświadczonego sprzedawcy.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz