Bez kategorii

Cennik systemów kominowych

Cennik systemów kominowychCeny poszczególnych systemów kominowych wahają się w zależności od typu komina, jego wielkości oraz wyboru elementów dodatkowych. Im większy i bardziej złożony skład systemu kominowego, tym jego kwota będzie wyższa. Pamiętajmy jednak, by nie wybierać systemu kominowego ze względu na jego niską cenę. Najważniejsze, by dopasować go do potrzeb naszego budynku mieszkalnego.

Który system kominowy wybrać?

Jeżeli posiadamy urządzenie grzewcze opalane paliwami suchymi lub wilgotnymi, to powinniśmy postawić na któryś z kominów uniwersalnych. W przypadku opalania produktu jedynie paliwami suchymi – najlepiej jest wybrać komin standardowy. A może jesteś właścicielem kondensacyjnego pieca gazowego niewielkiej mocy? Wówczas postaw na komin gaz turbo (z rurami stalowymi). A co z kominem turbo z rurami ceramicznymi? Najlepiej sprawdzi się on dla pieca kondensacyjnego i turbo, który wymaga niezawodności oraz trwałości. Jak widać wybór systemu kominowego powinien być przede wszystkim związany z tym, jakich paliw zamierzamy używać i w posiadaniu jakiego pieca jesteśmy.

System kominowy – cennik

Do najtańszych systemów kominowych należą kominy standardowe bez żadnych dodatkowych elementów. Za standardowy komin dymowy zapłacimy około 900 zł brutto. Nieco więcej będzie nas kosztować system standardowy z dodatkowymi kanałami wentylacyjnymi. Wyniesie to około 1 300 zł brutto. W podobnych warunkach cenowych sprzedawane są kominy uniwersalne. Prosty komin uniwersalny dymowy kosztuje ok. 1300 zł brutto, zaś ten sam z dodatkowymi czterema kanałami wentylacyjnymi – ok. 1 800 zł brutto. Wyższe cenowo są kominy turbo. System kominowy gaz turbo bez żadnych dodatkowych elementów wyniesie nas około 1 600 zł brutto. Komin turbo dymowy to koszt około 1 700 zł brutto, zaś komin turbo dymowo-wentylacyjny będzie wynosił o 100 zł więcej od poprzednika.

Ceny systemów kominowych są mocno uzależnione od ich faktycznego przeznaczenia i wyposażenia. Jeżeli nie potrzebujemy żadnych szczególnych funkcji dodatkowych, to kwota nowego systemu kominowego nie będzie dla nas przytłaczająca. Pamiętajmy jednak, by nie nabierać się na przesadnie niskie promocje w miejscach nieznanego pochodzenia. Postawmy na jakość.

Oblicz cenę systemu kominowego na http://www.systemykominowe.pl/kalkulator.html

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz