Bez kategorii

Dobrze spędzone wakacje w Polsce

Bardzo modne w ostatnich latach obozy młodzieżowe za granicą to świetny pomysł i twierdzenia, że jest inaczej, byłyby po prostu nieuczciwe. Nie oznacza to jednak, że propozycje organizowane w naszym kraju im ustępują. Wręcz przeciwnie, wiele osób znajdzie dla siebie znacznie lepsze rozwiązania w niższej cenie i bliżej domu. Na co konkretnie można liczyć?

Nie tylko wypoczynek

Obozy młodzieżowe w Polsce praktycznie zawsze organizowane są w oparciu o jakiś konkretny schemat czy myśl przewodnią. O obozach zagranicznych można to oczywiście też powiedzieć, że jeśli jedzie się na Sycylię, trudno, by pomysł na spędzanie czasu nie obracał się wokół piasku i gorącego morza. W naszych warunkach trzeba się trochę postarać, bo chociaż i tak przecież mamy masę znakomitych miejscowości turystycznych, to mimo wszystko trudno jest bezpośrednio konkurować pod tym względem z Lazurowym Wybrzeżem.

Obozy z elementami survivalu

Jednym z ciekawszych pomysłów jest bardzo modny w ostatnim czasie survival. Survival to u swoich korzeni, techniki przetrwania w trudnych warunkach i radzenia sobie bez technologii. Okazuje się, że tak zwane pokolenie kciuków wcale nie jest przerażone wizją spędzania czasu w błocie w środku lasu, bez wifi i ładowarki do telefonu. Tego typu wyjazdy są wielkim hitem. Trzeba oczywiście zaznaczyć, że nie chodzi tutaj bynajmniej o żywienie się korzonkami i mieszkanie w szałasie. Obozy młodzieżowe w Polsce nastawione na survival to zwykłe obozy wakacyjne z wieloma grami i zabawami zabarwionymi w ten sposób. Nikomu krzywda się nie stanie.

Obozy żeglarskie

Bardzo ciekawym pomysłem na obozy młodzieżowe w Polsce jest też organizowanie obozów żeglarskich. Podstawowym celem takiego obozu jest nauczenie młodych ludzi podstaw żeglarstwa w taki sposób, by na koniec możliwe było wydanie patentów sternika niskiej kategorii. Żeglarstwo jest coraz bardziej popularnym sportem, ale do jego uprawiania potrzebne są odpowiednie patenty, bo bez nich nie można wypożyczyć i kierować żadną łodzią. Możliwość ich uzyskania w czasie letniego wyjazdu to naprawdę wspaniała sprawa.

Więcej na

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz