Bez kategorii

Jak działa ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków ma w założeniu chronić kierowcę oraz pasażera samochodu w sytuacjach związanych z ruchem pojazdu. Co to jednak oznacza i kiedy możemy liczyć na ochronę NNW?

Ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów obejmuje ich życie i zdrowie

Jeżeli spowodujemy wypadek, za zniszczone auto zostanie nam wypłacone odszkodowanie z AC, natomiast finansowe konsekwencje trwałego uszczerbku na zdrowiu pokryje właśnie ubezpieczenie NNW. Sama definicja wypadku jest tutaj stała, jest to nagłe zdarzenie pozostające w związku z ruchem pojazdu mechanicznego. W praktyce zakres ochrony związany z NNW jest jednak szerszy, niż mówi to definicja.

Samo ubezpieczenie możemy wykupić u agenta ubezpieczeniowego lub wybrać NNW online. Podpisywanie umowy przez Internet dodatkowo bywa zazwyczaj dla nas tańsze. Ubezpieczenie NNW obejmuje nie tylko następstwa nieszczęśliwego wypadku, który wystąpił bezpośrednio podczas poruszania się pojazdem po drodze. Polisa zadziała także, jeżeli wypadek miał miejsce. Odszkodowanie otrzymamy zatem także, gdy dojdzie do wypadku przy wysiadaniu lub wsiadaniu do samochodu, podczas przebywania w aucie w trakcie zatrzymania lub postoju, lub też podczas naprawy pojazdu na trasie. Musimy pamiętać, że ubezpieczenie tego typu chroni tak kierowcę, jak też pasażerów danego pojazdu, którzy zostali wskazani w umowie ubezpieczenia. Jednak tylko w liczbie, która jest określona w dowodzie rejestracyjnym.

Samo ubezpieczenie NNW dotyczy tych wypadków, w których następstwie doszło do trwałego uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia. Pod pojęciem trwałe uszkodzenie rozumiemy taką sytuację, gdzie na zawsze zostanie ograniczona sprawność osoby poszkodowanej. Uszczerbek na zdrowiu określany jest procentowo, a jego wielkość decyduje o wysokości wypłaconego odszkodowania NNW. Musimy jednak pamiętać, że istnieją sytuacje, w których nie otrzymamy odszkodowania, mimo że doszło do wypadku oraz utraty przez nas zdrowia. To choćby sytuacja, w której kierowaliśmy samochodem pod wpływem alkoholu.

Dowiedz się więcej o NNW na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-nnw/

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz