Bez kategorii

Strój do biegania na lato

Ze względu na panujący w naszym kraju klimat, raczej trudno mówić o możliwości dopasowania jednego, uniwersalnego stroju do biegania na cały rok. Zdecydowanie lepszym posunięciem jest zaopatrzenie się w strój dostosowany do określonej pory roku.

Aczkolwiek istnieją elementy odzieży sportowej dla biegacza, które z powodzeniem stosować można we wszystkich miesiącach. Przykładem jest chociażby nowoczesna koszulka do biegania, która posłuży nam zarówno latem, ze względu na dobre odprowadzanie wilgoci oraz dużą przewiewność, jak i zimą, gdyż pomoże w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała, aczkolwiek w chłodniejsze dni konieczne będzie zastosowane kolejnych warstw odzieży. W bardzo upalne dni rozważyć można koszulkę biegową na ramiączkach. Praktycznie każdy nowoczesny sklep sportowy będzie w stanie zapewnić nam tego typu odzież.

Kolejną kwestą są natomiast spodnie do biegania. Coraz więcej osób podczas biegania stawia na profesjonalne spodnie do biegania, szyte z podobnych materiałów, jak koszulki biegowe. Zaletą takich spodni jest odpowiednie dopasowane, które pozwala zmniejszyć opór powietrza, a tym samym znacznie zwiększa komfort biegania. Takie spodnie z założenia są też dosyć lekkie i nie kumulują wilgoci, tak więc nie ma w trakcie biegu ryzyka zwiększenia ich wagi. Wadą profesjonalnych spodni biegowych, może być ich wygląd. Nie każdy biegacz amator będzie dobrze prezentować się w bardzo obcisłych spodniach biegowych. Może wydawać się to banalne, ale często jest to główny powód rezygnacji z takiego stroju. Błędem jest jednak używanie długich spodni biegowych przez cały rok. Rozwiązaniem mogą być jednak krótkie spodenki do biegania, wyglądające jak zwykłe szorty, ale o właściwościach termoregulacyjnych. Ich zaletą jest to, że spodenki do biegania zapewniają o wiele lepszą wentylację, zwłaszcza w czasie dużych upałów.

Nie można zapominać także o prawidłowym nawadnianiu. Co prawda specjalistyczny plecak nawadniający może być przesadą przy biegu na krótkim dystansie, ale już pasek, na którym możemy wygodnie umieścić bidon, będzie dobrym pomysłem, nawet jeśli pokonywany w czasie upału dystans nie jest szczególnie duży.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz