Strój do biegania
Kosmetyki Moda

Strój do biegania

Strój dla biegacza jest bardzo ważnym, jeśli wręcz nie najważniejszym elementem wyposażenia sportowego. Bez znaczenia, czy mówimy o codziennym treningu czy też sporadycznym starcie w zawodach biegowych. Początkujący biegacze mogą co prawda pozwolić sobie na noszenie nieprofesjonalnej odzieży sportowej, jednak po pewnym czasie jest to element po prostu niezbędny, tak samo jak odpowiednio dobrane obuwie do biegania.

Zacznijmy od koszulki. Powinna być ona odpowiednio dopasowana do sylwetki i wzrostu biegacza. Nie może być przesadnie obcisła, ani też w żadnym razie krępować ruchów. Nie należy też jednak przesadzać w drugą stronę. Zbyt luźna koszulka do biegania może znacznie utrudniać bieg. Oprócz odpowiedniego fasonu, liczy się także waga oraz materiały, z których koszulka biegowa została wykonana. Nowoczesna odzież sportowa dla biegaczy szyta jest ze specjalnych, termoaktywnych materiałów, których zadaniem jest sprawne odprowadzenie wilgoci oraz utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Tego typu koszulki są bardzo lekkie, często pozbawione szwów, które mogłyby być przyczyną otarć.

W okresie zimowym konieczne jest zaopatrzenie się w lekką, sportową kurtkę. Dobrym pomysłem jest zakładanie kilku warstw ubrań, na tzw. cebulkę, co pozwoli na stworzenie przy ciele warstwy izolacyjnej, w której będzie gromadziło się powietrze, chroniąc nas przed zimnem. Pierwszą, najbliższą ciału warstwą, powinna być koszulka.

Tak zwany top to jeszcze nie cała profesjonalna odzież sportowa, w którą zaopatrzyć powinien się biegacz. Bardzo ważnym elementem, do którego część biegaczy amatorów przykłada niestety niewielką wagę, są spodnie. Często zobaczyć można biegaczy w zwykłych spodniach dresowych, które niekoniecznie nadają się do biegania. Wady są tutaj podobne jak w przypadku nieodpowiedniego dopasowania koszulki do biegania, a mianowicie po pewnym czasie, gdy w zwykłych spodniach nagromadzi się wilgoć, mogą one zwiększać swoją wagę i utrudniać bieg, dodatkowo zwiększa się ryzyko powstania otarć. Rozwiązaniem są dobrze dopasowane legginsy sportowe z oddychającego materiału. Ogromną zaletą takich spodni jest często także ich wygoda. Doskonałym uzupełnieniem stroju do biegania będzie opaska, która umożliwi zabranie swojego smartfona na bieg.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz