Zakup butów do biegania
Uroda

Zakup butów do biegania

Z decyzją o zakupie pierwszych butów do biegania najlepiej wstrzymać się przynajmniej przez kilka pierwszych treningów biegowych, na które spokojnie można założyć uniwersalne buty sportowe. Dzięki temu nieco łatwiej będzie nam dopasować buty biegowe. Po pierwsze należy zwrócić uwagę na to w jakim terenie przyjdzie nam biegać. Większość biegaczy na co dzień trenuje raczej na twardej nawierzchni, w mieście.

Oznacza to że zdecydowanie lepszym wyborem dla nich będą buty biegowe przystosowane do biegania właśnie po takim terenie. Oznacza to większą amortyzację i z reguły dosyć słabo wyprofilowany bieżnik. Takie obuwie zapewni bardzo dobrą przyczepność na typowej miejskiej nawierzchni. Tak samo jak zwykłe buty, także i buty biegowe muszą być wygodne i dopasowane jeśli chodzi o rozmiar.

Tutaj sprawa przedstawia się nieco inaczej niż w przypadku obuwia używanego na co dzień. Należy pamiętać ze obuwie takie jak Nike Lunarglide które ma służyć przede wszystkim do biegania, powinno być minimalnie większe od butów użytkowanych na co dzień. W bucie biegowym powinniśmy mieć możliwość swobodnego poruszania palcami. Jednocześnie takie obuwie musi zapewniać odpowiednią stabilizację stopy podczas biegania, co jest ważne z punktu widzenia minimalizacji ryzyka odniesienia kontuzji. Ważnym elementem jest także to w jaki sposób biegamy. Najłatwiej jest to ocenić dokładnie przyglądając się swoim poprzednim butom wykorzystywanym do treningów biegowych, oczywiście jeśli takie buty wykorzystywane były odpowiednio długo.

Będziemy mogli na nich zaobserwować, w jaki sposób buty Nike się ścierały i na tej podstawie dobrać nowe. Przy zakupie pierwszych butów biegowych bardzo dobrym pomysłem jest udanie się do tradycyjnego sklepu biegowego i wypróbowanie tam butów o rożnych parametrach. W wielu takich sklepach można będzie skorzystać ze specjalnej bieżni, a jeśli jej zbraknie to powinniśmy mieć chociaż możliwość krótkiej przebieżki po odpowiednio utwardzonej nawierzchni. W ten sposób można stwierdzić jakie parametry powinny mieć odpowiednie buty Nike.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz