Jakie są rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych?
Informacje i porady

Jakie są rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych?

Jakie są rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych?Ubezpieczenia komunikacyjne należą do tych, które Polacy wykupują bardzo często. Są one skierowane do właścicieli samochodów osobowych i innych pojazdów mechanicznych.

Jedne z nich są obowiązkowe, inne dobrowolne. Jakie ubezpieczenia przygotowały towarzystwa ubezpieczeniowe dla posiadaczy pojazdów mechanicznych?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Popularne OC jest dla posiadaczy pojazdów mechanicznych ubezpieczeniem obowiązkowym. Muszą je wykupić właściciele zarejestrowanych, a więc dopuszczonych do ruchu samochodów osobowych, ciężarowych, ciągników rolniczych, motorowerów, ciągników siodłowych, motocykli. Wykupione w jednym z działających na terenie Polski towarzystwie ubezpieczeniowym ubezpieczenia OC jest honorowane przez wszystkie kraje członkowskie UE. Nie obowiązuje między innymi na terenie Białorusi, Mołdawii, Bośni, Hercegowiny. Wjeżdżając na terytorium tych państw koniecznie trzeba wcześniej wykupić tak zwaną Zieloną Kartę.

Ubezpieczenie autocasco

Jest jednym z dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych. Zapewnia finansową rekompensatę w przypadku kradzieży auta lub znajdującego się w nim wyposażenia. Oferowane jest przez zakłady ubezpieczeń w różnych konfiguracjach. Daje więc możliwość uzyskania rekompensaty związanej z naprawą samochodu na skutek zdarzeń losowych (na przykład opadów gradu lub wypadku drogowego), ale także na skutek aktów wandalizmu. Zakres ochrony polisy autocasco każdy właściciel samochodu może dopasować do swoich potrzeb.

Ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

Jest to ubezpieczenie, które obejmuje ochroną zarówno kierowcę jak i pasażerów samochodu. Daje możliwość uzyskania świadczenia w przypadku, gdy kierowca lub pasażerowie odniosą uszkodzenia ciała w chwili wsiadania i wysiadania z samochodu oraz na skutek wypadku, załadunku lub rozładunku pojazdu, jego postoju lub zatrzymania się. Świadczenie przysługuje nie tylko na wypadek utraty zdrowia, ale także życia. Suma ubezpieczenia w przypadku polisy NNW nie może być zaniżona.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz