Kupujemy w e-aptece
Informacje i porady

Kupujemy w e-aptece

Kupujemy w e-apteceNie ma żadnych wątpliwości, że kupienie leków bez konieczności wychodzenia z domu i stania w czasem bardzo długich kolejkach jest bardzo wygodne.

Wokół tej formy kupowania leków narosło jednak wiele wątpliwości. Postaramy się je rozwiać odpowiadając na najczęściej zadawane pytania.

Czy kupowaniem leków w sieci jest bezpieczne?

Nie musimy niczego obawiać się, gdy zakupy robimy w legalnie działającej aptece lub korzystamy w niej z możliwości zamówienia danego leku. Bezpieczny rozwiązaniem jest kupowanie leków na stronach renomowanych aptek. Bezpieczne nie jest z kolei kupowanie leków na aukcjach internetowych czy forach. Często w tych miejscach do sprzedaży oferowane są leki nie wykorzystane przez danego pacjenta lub pochodzące z niewiadomego źródła.

Jak sprawdzę czy apteka działa legalnie?

Strona legalnie działającej internetowej apteki jest jasna i czytelna. Jej właściciel zamieszcza na niej wszelkie niezbędne do kontaktu dane oraz kopie zezwoleń na prowadzenie działalności. Znajdziemy na niej także link do Rejestru Aptek oraz obowiązujące na terenie wszystkich krajów unijnych logo. Działające w sieci apteka ma także odpowiednik w rzeczywistym świecie. Nie może działać bez wsparcia ze strony apteki stacjonarnej. W solidnej aptece internetowej asortyment nie odbiega od tego w stacjonarnej. Nie kupimy w niej tylko leków na receptę. Gdy apteka specjalizuje się tylko w cudownie działających preparatach odchudzających lub środkach na potencję powinno być to dla nas sygnałem alarmowym.

Czy w aptece internetowej rzeczywiście kupię leki taniej?

Tak, to prawda, że leki w aptekach internetowych są tańsze niż w stacjonarnych. Wyjątkiem są leki sprzedawane na ryczałt, które w obu rodzajach aptek kosztują tyle samo. Cena leków na ryczałt jest bowiem ustalana przez Ministerstwo Zdrowia, nie może więc ulec żadnym zmianom. Gdy kupujemy tylko lek na ryczałt nic na tym nie zaoszczędzimy, doliczając koszt przesyłki będzie on ans kosztował drożej. Tylko tych leków nie opłaca się kupować w aptece internetowej.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz