Dlaczego kupujemy leki w internecie?
Informacje i porady

Dlaczego kupujemy leki w internecie?

Dlaczego kupujemy leki w internecie?Ceny leków w Polsce w stosunku do dochodów większości mieszkańców są bardzo wysokie. Wiele osób szuka więc możliwości tańszego kupienia niezbędnych im preparatów.

Chętnie wykorzystują do tego możliwości jakie daje internet. Czy każdy zakup jest jednak bezpieczny?

Co z indywidualną sprzedażą?

W internecie bardzo często można się natknąć na ogłoszenia o sprzedaży leków, których dany pacjent w trakcie leczenia nie wykorzystał do końca. Sam chory lub jego bliscy oferują do sprzedaży nie tylko leki bez recepty, ale także te, które w aptekach mogą być sprzedawane wyłącznie na receptę. Kupno takich leków jest bardzo proste. Wystarczy tylko skontaktować się z ogłoszeniodawcą na przykład za pośrednictwem forum internetowego. Sprzedaż leków przez osoby prywatne w naszym kraju jest niedozwolona. Wprawdzie odpowiedzialność karna (za nielegalną sprzedaż leków można zostać skazanym na 2 lata więzienia) grozi tylko sprzedającemu, ale kupujący naraża zdrowie swoje lub swoich bliskich.

Fałszowane farmaceutyki

Warto pamiętać, że szkodliwy jest każdy lek, ale szczególnie ten, którego skład jest nam nieznany. Coraz więcej leków jest fałszowanych, kupując lek od prywatnych osób możemy nabyć taki właśnie sfałszowany lek. Pamiętajmy, że w przypadku zażywania jakichkolwiek leków bardzo ważny jest sposób ich zażycia. Odkupując od kogoś lek, nie dowiemy się jak mamy go zażywać. W ten sposób możemy bardzo łatwo przyjąć zbyt dużą dawkę leku. Przedawkowanie leków może mieć opłakane dla nas skutki. Nawet z pozoru niewinne leki przeciwbólowe dostępne bez recepty zażyte w za dużej dawce mogą nieodwracalnie uszkodzić wątrobę. W przypadku leków ważne są także warunki w jakich są one przechowywane. Większość leków przechowuje się w temperaturze pokojowej, ale są i takie, które muszą być przechowywane w lodówce. Kupując leki od osób prywatnych nie wiemy w jakich warunkach je przechowywały zanim je kupiliśmy.

W internecie można kupić niemal wszystko, także leki na i bez recepty. Są ona często tańsze. Jednak, gdy sprzedają je osoby prywatne, dwa razy się zastanówmy zanim dokonamy zakupów.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz