Sprzedaż leków w internecie
Informacje i porady

Sprzedaż leków w internecie

Sprzedaż leków w internecieW sieci kupujemy dzisiaj mnóstwo artykułów niezbędnych w codziennym życiu. Wśród tych artykułów są także leki. Ich sprzedażą zajmują się nie tylko apteki, ale także osoby prywatne.

Jakie zagrożenia wiążą się z kupowaniem leków w internecie? Czy kupowanie leków od osób prywatnych to dobre rozwiązanie?

Leki od prywatnych sprzedawców

Decydując się na kupno leków od osób prywatnych bierzemy na siebie pewne ryzyko. Nie wiemy, gdzie i w jakich warunkach kupiony przez nas lek był przechowywany. Bardzo często opakowanie leków nie zawiera ulotki informacyjnej. Gdy do tego nie ma on jeszcze oryginalnego opakowania lub jest ono uszkodzone, nie możemy poznać sposobu dawkowania ani też skutków ubocznych, które kupiony przez nas lek może wywoływać. Nie dowiemy się czy kupiony lek jest oryginalny, czy też jest tylko jego podróbką. Nie dowiemy się także jaka substancja lecznicza została w leku użyta. Kupując leki od osób prywatnych narażamy nie tylko swoje zdrowie, ale także życie. Lek o nieznanym składzie i nieznanym sposobie dawkowania można bardzo łatwo przedawkować.

Leki z internetowej apteki

Zażycie leków, które kupimy w internetowej aptece nie jest bardziej groźne niż tego, który kupiliśmy w aptece stacjonarnej. Apteki internetowe sprzedają tylko te farmaceutyki, które zostały dopuszczone do sprzedaży w Polsce. Nadzór nad każdą legalnie działającą apteką sprawuje Inspektorat Farmaceutyczny. Reaguje on wtedy, gdy jakiś lek musi zostać wycofany ze sprzedaży. Apteki internetowe nie prowadzą sprzedaży leków na receptę. Jedyną dopuszczalną formą nabycia takiego leku jest złożenie zamówienia w aptece internetowej i odebranie go w stacjonarnej po przekazaniu farmaceucie recepty.

Niższe ceny, możliwość zakupu niezbędnych nam farmaceutyków w dowolnym miejscu i czasie, to najczęściej wymieniane zalety aptek internetowych. Do tego dochodzi także bardzo szeroki asortyment. Bardzo często jest on o wiele bardziej bogaty niż w małych aptekach stacjonarnych, nie mówiąc już o punktach aptecznych.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz