Na co uważać kupując leki w internecie?
Informacje i porady

Na co uważać kupując leki w internecie?

Na co uważać kupując leki w internecie?Każdego dnia zażywamy mnóstwo różnego rodzaju leków. Dostęp do wielu z nich jest bardzo prosty, można je kupić w sklepach spożywczych, na stacjach benzynowych oraz oczywiście w internecie.

Czy kupowanie leków w sieci nie zagraża naszemu zdrowiu?

Sprzedaż leków, a przepisy

Przeszukując sieć w poszukiwaniu ogłoszeń o sprzedaży leków z pewnością natkniemy się na oferty od osób prywatnych. Bardzo często są to leki, których dany pacjent nie wykorzystał podczas terapii. Sprzedawane są zarówno leki na receptę jak i bez recepty. Aby kupić leki na receptę wystarczy dołączyć do grupy internetowej bądź zarejestrować się na jednym z for internetowych. Osoby prywatne nie mogą w Polsce zajmować się sprzedażą żadnych leków. Grozi za to nawet kara wolności do 2 lat.

Gdzie nabywać leki?

Decydując się na kupowanie leków od osób prywatnych (nie ma znaczenia czy są to leki z przepisu lekarza czy bez recepty) narażamy swoje zdrowie, a czasem także i życie. Nie wiemy w jakich warunkach lek był przechowywany, nie dowiemy się jak należy go zażywać. Nie możemy też mieć gwarancji, że kupiliśmy lek oryginalny czy sfałszowany. Kupując leki od osób prywatnych zwiększamy ryzyko, że po zażyciu leków wystąpią niepożądane skutki uboczne. Mogą one być przyczyną bardzo poważnych komplikacji zdrowotnych, w skrajnych przypadkach mogą one doprowadzić do śmierci. O takich przypadkach wielokrotnie informowały nas media. Tak naprawdę nie stracimy zbyt wiele czasu, gdy udamy się do lekarza po receptę, a następnie zrealizujemy je w aptece.

Legalną sprzedażą leków w internecie mogą zajmować się wyłącznie apteki internetowe, która działa mając odpowiednik w aptece stacjonarnej. Wśród leków sprzedawanych w aptece internetowej nie znajdziemy leków na receptę. Jeśli nawet apteka daje możliwość zamówienia leków na receptę to i tak należy odebrać je w stacjonarnej. W godzinach pracy apteki internetowej pełni dyżur farmaceuta. Możemy zwrócić się do niego o poradę telefonicznie czy wysyłając e-maila. Zwróćmy też uwagę czy na stronie apteki jest logo: biały krzyż na zielono-szarym tle.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz