Dodatki

Zanim rozłoży nas przeziębienie

Zanim rozłoży nas przeziębienie

O różnego rodzaju infekcje szczególnie łatwo jest w okresie jesienno-zimowym. Najczęściej infekcja zaczyna się od wodnistego kataru, drapania lub pieczenia w gardle. To moment, w którym możemy rozpocząć walkę z chorobotwórczymi wirusami.

Jemy czosnek

Kiedy czujemy, że coś nas bierze, zjadamy 3 ząbki surowego czosnku. Nie gotujemy go, ani nie smażymy, bo straci swoje właściwości. Siekamy go i posypujemy nim sałatkę lub kanapkę. Nie jedzmy więcej niż 3 ząbki jednorazowo, bo możemy zaszkodzić swojej wątrobie. W następnych dniach kuracji czosnek możemy dodawać do ciepłego mleka.

Pijemy gorący rosół

Nasze babcie nie bez powodu przy przeziębieniu gotowały i podawały rosół. Nie tylko doskonale nawilża on śluzówkę nosa i inhaluje, ale dodatkowo także działa przeciwzapalnie. To zasługa znajdujących się w nim aminokwasów, które mogą powstrzymać infekcję.

Robimy płukanki

Doskonale sprawdza się płukanka z soli. Stosujemy ją nawet profilaktycznie, a więc wtedy, gdy gardło nas nie boli. Sól ma działanie antyseptyczne, płukanka unieszkodliwi pierwsze wirusy, które dostają się z nosa do gardła. Smak soli może być dla nas zbyt ostry, możemy wtedy zastąpić ją naparem z szałwii.

Pijemy herbatkę z owoców dzikiej róży

Owoce dzikiej róży zawierają bardzo duże ilości wyjątkowo wartościowej witaminy C. Herbatkę przygotowujemy z łyżki suszonych owoców. Zalewamy je szklanką wrzątku, przykrywamy na 5 minut, przecedzamy i piejmy jeszcze ciepły napar. Dodatkowo możemy przygotować odwar z suszonych owców bzu czarnego. Pomocna jest także herbata z miodem i cytryną. Przed dodaniem miodu i cytryny lekko ją studzimy, aby nie straciła swoich leczniczych właściwości.

Nacieramy się olejkiem kamforowym

Kamfora działa rozgrzewająco. Nacieramy nią podeszwy stóp, plecy i klatkę piersiową. Zakładamy grubą, ciepłą piżamę i skarpety, wchodzimy do łóżka i przykrywamy się kołdrą. Podniesiemy w ten sposób temperaturę w układzie odpornościowym, która odstraszy wirusy. Jeśli nie mamy w domu kamfory, możemy wymoczyć stopy w gorącej wodzie.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz