Jaka powinna być pyszna pizza? Sprawdzamy skład i koszt
Informacje i porady

Jaka powinna być pyszna pizza? Sprawdzamy skład i koszt

Jak często zdenerwowałeś się kupując tani produkt w supermarkecie, lub w stołówce dla studentów? Nawet takie pozornie proste danie jak pizza można zniszczyć przy użyciu prymitywnych i tanich składników, takich jak keczup, majonez czy gotowana kiełbasa. Dlatego dużo rozsądnie jest korzystać z restauracji, które wiedzą, jak powinna wyglądać prawdziwa pizza. Toruń to jedno z tych miast gdzie znajdziemy taką restaurację.

Ciasto

Jakie powinno być ciasto? Ktoś uważa to za cienkie. W rzeczywistości cienkie ciasto to klasyczny włoski przepis. Jeśli pizzeria twierdzi, że przygotowuje ciasto według neapolitańskiej receptury, musi być cienkie. Jednak pizzę można bardzo dobrze zrobić na grubej skórce – jest to amerykański styl. W każdym razie wysokiej jakości baza jest przygotowywana z dobrej mąki i dobrych drożdży. Zrobienie dobrego ciasta jest bardzo trudne – tak twierdzą nawet włoscy szefowie kuchni. Dobra pizza nie może być tania, ponieważ oprócz ciasta składa się z wielu drogich składników.[Wybieramy dostawę pizzy. Czego szukać?

Niestety nie zawsze można wybrać pizzerię tylko na podstawie obrazu i opisu na stronie. Czasami będziesz musiał spróbować kilku lokali, zanim znajdziesz coś, co ci się spodoba, ponieważ dostawa pizzy może się znacznie różnić. Ale co należy ocenić przede wszystkim:

– opakowanie. Kurier musi przynieść zamówienie do specjalnej torby termicznej, a sama pizza oprócz pudełka musi być również owinięta folią – dzięki temu będzie ciepło;

– schludny wygląd naczynia. Krawędzie powinny być gładkie, nie przesuszone, bez kawałków sera i kiełbasy – to dowód na umiejętność pizzaiolo;

– tłuszcz Bez wątpienia danie z serem i mięsem będzie dość tłuste. Jednak źle to wygląda kiedy tłuszcz dosłownie pokrywa składniki błyszczącą warstwą – najprawdopodobniej jest to dowód na użycie taniego sera;

– sos. Bez keczupu i majonezu! Do prawdziwej pizzy stosuje się sos pomidorowy z przyprawami – bazylią, czosnkiem, oregano. Możesz łatwo dostrzec różnicę.

Na koniec chcielibyśmy odradzać kupowanie mrożonych produktów – nie będzie w nich nic oprócz koncentratu pomidorowego i taniej kiełbasy. I nie przyniosą ani przyjemności, ani korzyści.

Sprawdź na https://www.pizzadominium.pl/lokale/torun-c-h-r-plaza

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz