O lekach kupowanych w internecie
Informacje i porady

O lekach kupowanych w internecie

O lekach kupowanych w internecieCoraz więcej osób decyduje się na kupowanie leków w internecie. Sprzedaż leków sieci nie zawsze jest legalna.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby leki z internetu były bezpieczne?

Nielegalna sprzedaż leków

W sieci możemy kupić dzisiaj niemal wszystko, także mnóstwo różnego rodzaju farmaceutyków. Wystarczy mieć dostęp do sieci, aby znaleźć strony, na których do sprzedaży oferowane są leki dostępne wyłącznie na receptę: silne leki przeciwbólowe, sterydy, leki psychotropowe i mnóstwo innych. Dla kupujących leki te stanowią bardzo duże zagrożenie. Nie wiadomo jakie jest ich pochodzenie i skład, w jakich warunkach je przechowywano. Ale nikt ze sprzedających nie zadaje pytania o receptę, do tego są one sprzedawane za o wiele niższą cenę niż w aptekach. To dlatego wiele osób woli kupować w internecie niż w aptece.

Internetowe apteki

Gdy chcemy mieć pewność, że kupowany lek jest dla nas bezpieczny, na miejsce swoich zakupów wybierzmy jedną z internetowych aptek. Zamówienia, które składają klienci aptek internetowych realizowane są przez tradycyjną, stacjonarną aptekę. Nad działającymi w Polsce stacjonarnymi aptekami i punktami aptecznymi nadzór sprawuje Inspektorat Farmaceutyczny. Internetowe apteki nie mogą prowadzić sprzedaży leków na receptę. Tylko środki antykoncepcyjne, niektóre szczepionki, czasem także antybiotyki czyli preparaty wydawane na receptę można zamówić w internetowej aptece. Ale nie można ich odebrać nie mając na ważnej recepty. Korzystając z możliwości zakupu leków w aptece internetowej możemy być pewni, że nie zostanie nam w niej sprzedany preparat, który nie został dopuszczony w Polsce do obrotu lub z niego wycofany. Gwarancją, że apteka ma zezwolenie na sprzedaż leków jest umieszczone na jej stronie logo. Przedstawia ono biały krzyż na tle czterech pasków: trzech w różnych odcieniach koloru zielonego i jednego w kolorze szarym. Dzięki temu, że apteki internetowe działają nie tylko w sieci, ale także w realnym świecie, klienci mogą być pewni, że przechowywano je w odpowiedniej temperaturze, że przesyłkę przygotował farmaceuta.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz