Ubezpieczenia na życie: przeczytaj uważnie OWU
Informacje i porady

Ubezpieczenia na życie: przeczytaj uważnie OWU

Ubezpieczenia na życie: przeczytaj uważnie OWUWykupując polisę na życie, musimy bardzo uważnie przeczytać część umowy nazywaną Ogólne Warunki Ubezpieczenia oraz Wyłączenia.

W tych punktach umowy mogą tkwić „haczyki”. Nie są one na ogół wyrazem złej woli towarzystwa ubezpieczeniowego. Są raczej skutkiem tego, że sformułowania z języka „ubezpieczeniowego” i potocznego, mimo że brzmią identycznie, mogą oznaczać zupełnie co innego.

Uważnie zapoznajmy się z Zakresem Ubezpieczeń

W tym punkcie umowy wymienione jest lista zdarzeń, które podlegają ubezpieczeniu. Jeśli jakieś zdarzenie nie jest wpisane na tę listę, oznacza to, że ubezpieczenie go nie obejmie. Dzieje się tak nawet w sytuacji, gdy nie jest ono zapisane w wyłączeniach.

Sprawdźmy definicje

Kupując polisę na życie warto sprawdzić, co dany zakład ubezpieczeniowy rozumie pod pojęciem na przykład nieszczęśliwy wypadek lub śmiertelna choroba. W niektórych polisach na życie bardzo szczegółowo określone jest, co nimi jest, ale też co nie jest. Sprawdźmy także, czy wybrana przez nas polisa obejmuje nieszczęśliwy wypadek lub śmiertelną chorobę. Może się okazać, że wybrana przez nas polisa tych zdarzeń nie obejmuje. W takiej sytuacji warto wykupić takie właśnie opcje dodatkowe.

Zwracajmy uwagę na wyłączenia

Wyłączenia to wszystkie sytuacje, w których towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić nam wypłaty świadczenia. Na przykład towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić wypłaty świadczenia gdy śmierć nastąpiła podczas przestępstwa popełnianego przez osobę ubezpieczoną. Na pewno świadczenie nie zostanie wypłacone za wypadek, który został spowodowany pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Lista wyłączeń może być o wiele dłuższa. Należy się z nimi zapoznać jeszcze przed podpisaniem umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Kupując polisę na życie nie można zapomnieć o przeczytaniu punktu Ogólne Warunki Ubezpieczenia oraz Wyłączenia. Pozwoli nam to uniknąć przykrych niespodzianek w dniu, w którym zechcemy uzyskać od swojego towarzystwa ubezpieczeniowego należne (naszym zdaniem) nam świadczenie.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz