Dodatki

Podrażnienia oczu: sposoby na ich złagodzenie

Podrażnienia oczu: sposoby na ich złagodzenie

W okresie wiosennym często zmagamy się z łzawieniem, świądem i podrażnieniem oczu. To dolegliwości dotykające nas także w przypadku długiej pracy przy komputerze praz długotrwałego przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach. Nasze oczy mogą tak zareagować również na spaliny unoszące się w powietrzu. Pojawia się pytanie jak sobie z nimi radzić. Poniżej prezentujemy sprawdzone sposoby, które doskonale sprawdzą się w przypadku podrażnienia oczu.

Rumianek

Ta popularna w Polsce roślina wykazuje działanie przeciwzapalne oraz bakteriobójcze. Kompresy z rumianku przynoszą wyraźną ulgę nie tylko w przypadku podrażnienia oczu, ale również ich zmęczenia. Warto sięgać po nie również wówczas, gdy rozwinął się u nas jęczmień. Świetnie wspomagają one bowiem leczenie. Aby szybko przygotować kompres, najlepiej sięgnąć po rumianek w torebkach. Wystarczy torebkę zalać 1/3 szklanki wody, przykryć i odstawić do ostygnięcia. Następnie w powstałym naparze moczymy gaziki i lekko odciśnięte przykładamy do oczu.

Świetlik łąkowy

To najbardziej skuteczne zioło, jeśli chodzi o leczenie zmęczonych i podrażnionych oczu. Wykazuje on działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. Sprawia, że naczynia krwionośne znajdujące się w siatkówce oka zostają uszczelnione. Po świetlik powinni sięgać ci, którzy naprawdę dużo pracują przy komputerze.

Rzepik

To najmniej znane ziele spośród wszystkich wymienionych. Świetnie sprawdza się wówczas, gdy szukamy środka na przemywanie zmęczonych i podrażnionych oczu. Do przygotowania naparu potrzebujemy dwóch łyżek ziela. Zalewamy je szklanką wody, a następnie około pięciu minut gotujemy na niewielkim ogniu. Oczy przemywamy przestudzonym naparem. Co ważne, należy robić to kilka razy w ciągu dnia. Warto pamiętać, że napar z rzepiku sprawdza się również w zapaleniu spojówek o podłożu alergicznym.

O oczy należy dbać. To najważniejszy zmysł, bez którego będzie nam naprawdę trudno funkcjonować. Zaprezentowane sposoby są w pełni naturalne, a jednocześnie całkowicie bezpieczne dla oczu.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz