O kupowaniu w aptekach internetowych
Informacje i porady

O kupowaniu w aptekach internetowych

O kupowaniu w aptekach internetowychApteki internetowe działają w naszym kraju już od kilku lat. Ta forma kupowania leków ma zarówno zwolenników jak i przeciwników.

Korzyści dla pacjentów

Polacy bardzo chętnie kupują w sklepach internetowych. Nic więc dziwnego, że chętnie kupują także w internetowych aptekach. Jest to po prostu bardzo wygodna forma zakupów. Zakupy można zrobić o każdej porze, niektóre z aptek internetowych działają przez 24 godziny. Do tego ceny oferowanych w nich leków są niższe niż w aptekach stacjonarnych. Plusem aptek internetowych jest więc nie tylko komfort kupowania, ale także oszczędności. Kolejny atut to bardzo szeroki asortyment. Poza tym, że nie kupimy w nich leków na receptę kupimy w nich te same produkty, które dostępne są w tradycyjnie działających aptekach. Czasem nawet w tych działających online wybór jest większy.

Korzyści dla właścicieli aptek

Sprzedaż leków w aptece internetowej przynosi korzyści także prowadzącym je właścicielom. Wybierając ten nowoczesny sposób dystrybucji mają możliwość dotarcia do większej ilości klientów. W dobie ogromnej ilości aptek stacjonarnych, prowadzenie dodatkowo apteki internetowej, może znacząco przyczynić się do zwiększenia zysków, które przynosi apteka.

Na co zwrócić uwagę kupując w internetowej aptece?

Przede wszystkim na to czy działa ona legalnie. Na stronie internetowej apteki powinno znajdować się logo (biały krzyż na tle czterech pasków). Apteka powinna zamieścić także odsyłacz do kopii zezwolenia na prowadzenie działalności. Sprawdź także czy możesz przed złożeniem zamówienia zasięgnąć porady farmaceuty. W dobrych aptekach internetowych farmaceuci pełnią dyżury. Można zdać im pytanie wysyłając list elektroniczny bądź dzwoniąc pod podany na stronie www numer telefonu. Zanim odbierzesz przesyłkę od kuriera, sprawdź czy opakowanie nie jest uszkodzone. Jeśli tak, masz prawo przesyłkę odesłać.

Prawo farmaceutyczne obowiązujące w Polsce zezwala aptekom internetowym tylko na sprzedaż leków bez recepty. Warto o tym pamiętać, gdy chcemy kupić w nich leki.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz