Czy warto korzystać z dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych?
Informacje i porady

Czy warto korzystać z dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych?

Czy warto korzystać z dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych?

Ubezpieczenia komunikacyjne to rozwiązanie, które doskonale zna każdy właściciel samochodu. Wśród propozycji znajduje się szeroki wachlarz produktów ubezpieczeniowych, począwszy od obowiązkowego ubezpieczenia OC, a na rozwiązaniach dobrowolnych skończywszy.


Zasadniczą różnicą jest w tym przypadku fakt, że brak polisy OC może skutkować konsekwencjami finansowymi, nawet jeśli samochód nie uczestniczy w ruchu kołowym, dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne stanowią natomiast atrakcyjne rozszerzenie ofert, zapewniające dodatkową ochronę w nieprzewidzianych sytuacjach.

Szkody komunikacyjne poza krajem

Planując podróż samochodem poza granice kraju, warto wykupić ubezpieczenie komunikacyjne Zielona Karta, które zapewni skuteczną ochronę w przypadku szkód wyrządzonych osobom trzecim przez posiadacza polisy lub osobę kierująca pojazdem w czasie korzystania z dróg publicznych poza granicami kraju. Przedmiotowa polisa obejmuje na terenie krajów, które zostały uwzględnione w Międzynarodowej Karcie Ubezpieczenia Samochodowego.

Korzystając z tego produktu można mieć pewność, że szkody powstałe w wyniku niefortunnej kolizji czy stłuczki, zostaną pokryte przez ubezpieczyciela.

Więcej na stronie http://www.mtu24.pl/

NNW dla kierowcy i pasażera

Godne uwagi jest także ubezpieczenie komunikacyjne NNW, które obejmuje szkody, które wystąpiły zarówno podczas jazdy, jak i bieżącej obsługi samochodu. Przykładowo, pasażer, który złamał nogę wysiadając z samochodu, gdyż zahaczył o pas, ma prawo wnioskować o wypłatę ubezpieczenia z tytułu polisy NNW ubezpieczonego samochodu.

Inaczej rzecz ujmując, ubezpieczenie komunikacyjne NNW zapewnia ochronę kierowcy i pasażerowi, którzy korzystają z samochodu, poruszając się ubezpieczonym pojazdem po drogach publicznych. Ochrona obowiązuje przez całą dobę, od chwili wsiadania, do momentu całkowitego opuszczenia auta.

Warto podkreślić, że z polisy można skorzystać w sytuacji, gdy do wypadku dojdzie podczas bieżącej obsługi samochodu, np. pobierania paliwa na stacji benzynowej, mycia lub czyszczenia samochodu, otwierania i zamykania drzwi auta bądź bramy wjazdowej itp.

Jednym słowem, ubezpieczenie komunikacyjne NNW zapewnia ochronę w każdej przypadku związanym z użytkowaniem auta lub korzystaniem z jego zasobów.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz