Ubezpieczenia assistance dla kierowców
Informacje i porady

Ubezpieczenia assistance dla kierowców

Ubezpieczenia assistance dla kierowcówWyjątkowe miejsce wśród ubezpieczeń zajmują te komunikacyjne. Dzielą się na one na obowiązkowe i dobrowolne. Do popularnych dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych zaliczane jest assistance. Czy warto to ubezpieczenie wykupić?

Polisy assistance oferowane są w różnych konfiguracjach. Oprócz pakietu standardowego, kierowcy mogą wybrać także assistance z wieloma opcjami dodatkowymi. Polisa assistance jest dedykowana zarówno kierowcom samochodów osobowych i ciężarowych jak i motocyklistom.

W razie awarii samochodu czy motocykla kierujący tymi pojazdami mogą liczyć na pomoc w zakresie ich naprawy na miejscu zdarzenia. W sytuacji, kiedy awarii nie da się usunąć na miejscu, pojazd zostanie odholowany do najbliższego warsztatu samochodowego. Podstawowy pakiet assistance zapewnia także możliwość wypożyczenia na dwadzieścia cztery godziny auta zastępczego.

Co gwarantuje polisa?

Polisy assistance także wszelka pomoc informacyjna. Jej posiadacze mogą uzyskać informacje o najbliższej pomocy drogowej, a nawet motelu czy hotelu. W razie konieczności na pomoc mogą liczyć także osoby, które w podróż zabrały swoich czworonożnych przyjaciół; gdy zajdzie taka potrzeba zwierzęta zostaną przewiezione do najbliższej przychodni weterynaryjnej. W ramach udzielanej pomocy, towarzystwo ubezpieczeniowe poinformuje także bliskich osoby ubezpieczonej o nieszczęśliwym zdarzeniu, które spotkało członka ich rodziny podczas podróży.

Żeby w podróży czuć się komfortowo…

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych dodaje gratis polisę assistance do polisy od odpowiedzialności cywilnej albo autocasco. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy podczas podróży chcą czuć się bezpiecznie i komfortowo. Gwarancją udzielenia pomocy przez ubezpieczyciela objęci są bowiem nie tylko kierujący, ale także pasażerowie pojazdu. Dla tych, którzy dużo podróżują nie tylko po Polsce, ale także za granicą polisa assistance powinna gwarantować pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego także poza granicami Polski. W większości towarzystw ubezpieczeniowy polisę assistance można wykupić niezależnie od wieku pojazdu.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz