Jakie ubezpieczenia komunikacyjne są dostępne w Polsce?
Informacje i porady

Jakie ubezpieczenia komunikacyjne są dostępne w Polsce?

Jakie ubezpieczenia komunikacyjne są dostępne w Polsce?Każdy właściciel samochodu stara się zabezpieczyć swój samochód w możliwie jak najlepszy sposób. Skuteczną metodą jest jego ubezpieczenie.

Jakie rodzaje ubezpieczeń samochodowych proponują działające w Polsce towarzystwa ubezpieczeniowe?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

To jedyne ubezpieczenie, które muszą posiadać polscy kierowcy. Jest wykupowane na rok. Umowa z towarzystwem ubezpieczeniowym musi być zawarta najpóźniej w dniu, w którym wygasa ważność starej polisy. W przypadku pierwszej rejestracji samochodu polisę OC należy wykupić w dniu jego rejestrowania w wydziale komunikacji. Polisa OC chroni kierującego samochodem przed finansową odpowiedzialnością za szkody, które podczas kierowania samochodem wyrządzi innym uczestnikom ruchu.

Ubezpieczenie autocasco

To jedno z dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych. Na wykupienie polisy autocasco decyduje się w związku z tym mała liczba właścicieli samochodów. Najczęściej polisę autocasco kupują właściciele nowych luksusowych samochodów oraz ci, którzy sfinansowali zakup auta za pieniądze w ramach kredytu samochodowego; polisa autocasco jest w tym przypadku jedną z form zabezpieczenia interesów banku udzielającego kredytu. Ochrona ubezpieczyciela obejmuje bardzo różne zdarzenia. Opcja podstawowa wo wypłata świadczenia, gdy samochodów lub znajdujące się w jego wnętrzu wyposażenie zostaną skradzione. Aby otrzymać świadczenie muszą być spełnione warunki określone przez towarzystwo ubezpieczeniowe w umowie.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Zadaniem polisy NNW jest zminimalizowanie skutków częściowego lub całkowitego uszczerbku na zdrowiu. Polisa chroni kierowcę oraz pasażerów. Odszkodowanie towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca, gdy kierowca/pasażer zostaną poszkodowania w trakcie wsiadania lub wysiadania z samochodu, podczas jego załadunku lub rozładunku. Świadczenie mogą otrzymać także osoby, które doznają urazu w czasie postoju samochodu. Wypłata świadczeń z polisy NNW nie jest związana z tymi, które przysługują z ubezpieczenia OC.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz