Komfortowe uprawianie sportu
Moda

Komfortowe uprawianie sportu

Komfortowe uprawianie sportu

„W zdrowym ciele zdrowy duch” powiada stara ludowa maksyma. Uprawianie sportu na poziomie amatorskim nie wymaga specjalnego przygotowania.

Poranną gimnastykę, rekreacyjną grę w piłkę nożną i siatkówkę z grupą znajomych, czy wakacyjne, swobodne bieganie po plaży przy wschodzącym słońcu można uprawiać bez specjalistycznej odzieży i obuwia. Wystarczy podkoszulek, spodenki i zwykłe trampki. Sport często jednak wciąga i gdy chcemy zaangażować się bardziej, wtedy warto zaopatrzyć się w nieco droższą odzież i obuwie, dzięki którym przygoda ze sportem będzie należała do tych najprzyjemniejszych.

A może wtedy wybrana przez nas dyscyplina stanie się sposobem na życie?

Rynek oferuje nam bardzo szeroki asortyment odzieży i obuwia sportowego, dosłownie zasypując nas modnymi kreacjami. Najważniejszy nie jest jednak wygląd, a to, by dane ubranie było przewiewne i elastyczne. Wybór trzeba zacząć od bielizny, bo to ta część garderoby odpowiedzialna jest w głównej mierze za swobodę ruchów. Paniom można polecić stanik sportowy, elastyczny, dopasowany do ciała i nie zawierający odstających elementów. Można też kupić koszulkę z wszytym biustonoszem. Majtki i slipki najlepiej wybrać bezszwowe (unikniemy otarć). By uniknąć plam potu na odzieży i umożliwić odpowiednią wymianę cieplną warto odejść od odzieży bawełnianej i wybrać termoaktywną. Są to ubrania wykonane ze specjalnych materiałów, które ułatwiają naszemu ciału oddychanie i mają przy tym zdolność odprowadzania potu. Ubrania termoaktywne są o wiele bardziej wytrzymałe i trwałe od tych bawełnianych. Odzież musi być odpowiednio dopasowana do sylwetki, co dodatkowo poprawi komfort wykonywanych ćwiczeń.

Aktywne uprawianie sportu wiąże się z koniecznością odpowiedniego wyboru obuwia

Buty fitness, piłkarskie korki, łyżwy czy obuwie do wspinaczki – właściwy wybór to większa przyjemność z uprawianej dyscypliny. Przy wyborze butów trzeba zwrócić uwagę na trzy ważne elementy: stabilizację, amortyzację i wentylację, co pozwoli uniknąć urazów stawów skokowego i kolanowego oraz zapewni efektywność wykonywanej czynności.

Warto poświęcić chwilę i dokonać właściwego wyboru obuwia i odzieży sportowej. Ten krótki czas zapewni wygodę i bezpieczeństwo podczas przygody ze sportem i pozwoli chwytać sport pełnymi garściami!

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz