Moda

Do czego możemy wykorzystywać smartfon?

Smartfony stają się urządzeniami coraz bardziej popularnymi. Przyczynia się do tego z pewnością ogrom możliwości ich wykorzystania. Do czego możemy jej wykorzystać?

Do komunikacji z innymi

To oczywiście podstawowa, wykorzystywana bardzo często funkcja każdego smartfona. Tak naprawdę jednak użytkownicy smartfonów bardzo rzadko kontaktują się z innymi osobami po prostu do nich dzwoniąc. O wiele chętniej użytkownicy smartfonów (szczególnie ci w wieku do 25 lat) kontaktują się ze znajomymi czy rodziną korzystając z komunikatorów udostępnianych przez Gmaila, WhatsAppie czy Facebooku. Zamiast prowadzić rozmowy telefoniczne wolimy wysyłać wiadomości SMS. Chętnie wysyłamy także wiadomości MMS.

Podróż z biletem w telefonie

Korzystając ze smartfona możemy zakupić na stronie internetowej przewoźnika bilet kolejowy lub autobusowy. Aby moc pokazać konduktorowi tak zakupiony bilet musimy pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą w podróż smartfon. Bilet zostanie wyświetlony na jego ekranie. W telefonie można zainstalować także aplikację, która umożliwi nam kupowanie przez komórkę biletów komunikacji miejskiej. Zakup biletów w ten sposób umożliwiają także aplikacje, które udostępniają niektóre z banków działających na terenie Polski. Aplikacja, która służy do kupowania biletów komunikacji miejskiej musi zostać zasilona niewielką kwotą – nie musimy zasilać aplikacji udostępnionej przez bank, w którym mamy konto. Aplikacja zachowuje bilety, nie ma więc problemów z tym, aby pokazać je konduktorowi.

Wyznaczanie trasy dojazdu komunikacją miejską

To aplikacja, którą warto ściągnąć i zainstalować w swoim smartfonie, gdy wybieramy się do obcego miasta. Gdy nie wiemy jak się po nim poruszać, dotychczas pytaliśmy o drogę stałych mieszkańców. Dzisiaj trasę dojazdu do celu podróży sprawdzimy i wyznaczymy sobie korzystając z map Google. W przypadku zaś, gdy zamierzamy poruszać się po mieście komunikacją miejską, to możemy zainstalować aplikację, która między innymi pomoże nam znaleźć tramwaj czy autobus, którym bez problemów dojedziemy tam dokąd chcemy.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz