Moda

Smartfony: do czego nam służą?

Posiadaczy smartfonów jest w naszym kraju coraz więcej. Popularność tych nowoczesnych telefonów komórkowych znacząco wzrosła w ciągu ostatnich pięciu lat. Stało się tak między innymi dlatego na morze możliwości, które oferują te urządzenia. Na pewno też do tego, że smartfony cieszą się rosnącą popularnością przyczyniło się to, że ich ceny zaczęły spadać. Już za około 500 złotych można kupić smartfon o bardzo przyzwoitych parametrach – oczywiście nie będzie to jeszcze gorący flagowy model. Zobaczmy, do czego najczęściej posiadacze smartfonów wykorzystują te urządzenia.

Nie tylko do dzwonienia

Na pewno ze stwierdzeniem, że telefon komórkowy powinien służyć przede wszystkim do prowadzenia rozmów zgodzi się wiele osób. Jednak wraz z pojawieniem się smartfonów w tym względzie zaszło naprawdę wiele zmian. Sięgamy chętnie po komórkę nie tylko wtedy, gdy chcemy porozmawiać. Po smartfona wielu z nas sięga także wtedy, gdy chcemy posłuchać muzyki czy zrobić zdjęcie. Wyjątkowo często sięgamy po niego, aby surfować w internecie. To skromny ułamek możliwości smartfona, za sprawą aplikacji możliwości stają się jeszcze większe. Smartfon przyda się w czasie podróży, umożliwi nam sprawdzenie prognozy pogody, pozwoli nam na zrobienie pięknych zdjęć.

Przede wszystkim dla ludzi młodych

Nad użytkownikami smartfonów prowadzono wiele badań. Wykazały one, że użytkownikami smartfonów w dużej mierze są osoby młode, czyli mieszczący się w przedziale 16 – 40 lat. Warto podkreślić, że w różnych grupach wiekowych, smartfony wykorzystywane są nieco inaczej. Osoby, które mają mniej niż 25 lat najczęściej sięgają po smartfona, aby surfować w sieci lub obejrzeć film. Oczywiście chętnie też wykorzystują go do gier. Na znaczeniu rozmowy telefoniczne zyskują znacznie później. Osoby po 30. roku życia chętnie korzystają z bankowości elektronicznej oraz sięgają po smartfona, aby zapoznać się z najświeższymi wiadomościami. Najstarsi użytkownicy wykorzystują smartfony przede wszystkim do prowadzenia rozmów.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz