Moda

Do czego wykorzystujemy smartfony?

Większość z nas korzysta obecnie ze smartfonów. Mamy jednak mocno ograniczoną wiedzę na ich temat. Zdarza się, że nawet nie wiemy, iż telefon komórkowy, z którego korzystamy przynajmniej kilka razy w ciągu dnia to właśnie smartfon. Podanie specyfikacji swojego telefonu to zadanie, które dla wielu osób jest niewykonalne. Nic więc dziwnego, że są wśród nas osoby, które nie wykorzystują nawet połowy możliwości, które ma smartfon. Najczęściej poza dzwonieniem wykorzystujemy go do wysyłania wiadomości SMS.

Badania nad użytkownikami smartfonów

Przeprowadzonych zostało już wiele badań nad użytkownikami smartfonów. W jednym z badań jego uczestnicy musieli odpowiedzieć między innymi na pytanie, do czego wykorzystują swój telefon. Najwięcej osób (aż 67 procent) odpowiedziało, że smartfonów używa do wysyłania wiadomości SMS. Na drugim miejscu (59 procent) uplasowało się robienie zdjęć, nagrywanie filmów oraz przeglądanie Internetu. 52 procent posiadaczy smartfonów wykorzystuje je, aby posłuchać muzyki. 48 procent, a więc tylko trochę mniej użytkowników sięga po smartfon, gdy chce wysłać lub odebrać wiadomości MMS. Wiadomości mailowe odbiera 41 procent. Bardzo mało popularne wśród badanych jest używanie smartfona do sprawowania kontroli nad domem oraz do oglądania telewizji na żywo. Taką możliwość dostrzega i wykorzystuje zaledwie kilka procent badanych.

Smartfony a zdjęcia

Robienie zdjęć za pomocą smartfona to jedna z częściej wykorzystywanych możliwości smartfona. Spora liczba użytkowników zadeklarowała też, że chętnie wysyła zrobione przez siebie fotki za pomocą wiadomości MMS. Wśród osób, które robią zdjęcia wykorzystując do tego smartfon, aż 53 procent zadeklarowało, że udostępniają je. Tylko 21 procent z tych osób zadeklarowało, że udostępnia je na Facebooku, a 20 procent przyznało się, że wysyła je korzystając z poczty elektronicznej. Wśród użytkowników smartfonów znacznie mniej popularny jest Instagram. Tylko 4 procent użytkowników smartfonów zadeklarowało, że wstawia swoje zdjęcia zakładając konto na tym portalu społecznościowym.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz