Moda

Do czego może służyć smartfon?

Dawno minęły czasy, gdy telefon komórkowy służył do dzwonienia. Dzisiaj możemy także wysyłać wiadomości SMS i MMS. Większość z nas nie korzysta już z tradycyjnych komórek, ale z nowoczesnych smartfonów, których możliwości są ogromne. Zobaczmy, jakie może być ich zastosowanie.

Robienie zdjęć

Smartfony, które dzisiaj można kupić mają naprawdę bardzo dobre aparaty fotograficzne. Poziom wykonanych nimi zdjęć jest naprawdę bardzo wysoki. Jakość zdjęć może być jeszcze lepsza dzięki aplikacjom do obróbki zdjęć. Wśród nich są aplikacje bezpłatne. Wystarczy je ściągnąć i zainstalować w komórce, aby usunąć element, który na zdjęciu jest absolutnie niepotrzebny (np. kosz na śmieci), rozjaśnić zbyt ciemną fotografię czy poprawić intensywność kolorów. Dzięki obróbce zdjęć przy pomocy aplikacji i narzędzi, które udostępnia, nasze fotki będą wyglądać profesjonalnie.

Nagrywanie dźwięków

Odkąd pojawiają się coraz bardziej nowoczesne smartfony, dyktafony nie są nam już potrzebne. Gdy chcemy nagrać czyjąś wypowiedź, możemy sięgnąć po smartfona. Dyktafon w smartfonie przyda nam się w wielu, bardzo różnych sytuacjach, także wtedy, gdy silnik w naszym samochodzie wydaje dziwne dźwięki. Wystarczy je nagrać i zaprezentować mechanikowi. Na pewno ułatwi mu to zlokalizowanie usterki.

Nagrywanie filmów

Jest wiele wydarzeń w naszym życiu, które warto utrwalić nie tylko na zdjęciach. Za pomocą smartfona możemy zarejestrować wszystkie tego typu wydarzenia, aby móc je wspominać po latach. Dzięki funkcji nagrywania możemy uwiecznić pierwsze kroki naszego dziecka czy też moment zachwytu nad pięknymi miejscami, które odwiedziliśmy podczas wakacji.

Zegarek

Smartfony mogą odmierzać czas. Wskazują nie tylko aktualną godzinę, ale mogą także zastąpić stoper. Doskonale sprawdzają się więc w przypadku osób, które są aktywne fizycznie. W każdym smartfonie jest także budzik oraz kalendarz.

Smartfony pełnią znacznie więcej funkcji niż tylko telefonu. Znajdziemy w nich mnóstwo aplikacji, czujników poziomu, pionu, ruchu – w klasycznych komórkach nie mieliśmy takich możliwości.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz