Moda

Jak możemy wykorzystać smartfon?

W przeszłość odeszły czasy, gdy telefon komórkowy służył nam tylko do dzwonienia i wysyłania krótkich wiadomości tekstowych. Zastąpiły je smartfony, które mają zdecydowanie więcej możliwości. W smartfonach ich konstruktorzy połączyli funkcje, które pełniły popularne komórki z kieszonkowym komputerem.

Sprawdzamy skład kosmetyku

Jest to dzisiaj bardzo proste. Wystarczy tylko ściągnąć i zainstalować w telefonie bezpłatną aplikację. Na podstawie kodu kreskowego podana nam ona skład produktu. Musimy tylko zrobić zdjęcie kodu z opakowania. Aplikacja działa bardzo szybko, po kilku sekundach możemy na ekranie odczytać skład danego kosmetyku.  Do tego aplikacja poinformuje nas, czy w kosmetyku są substancje uczulające lub szkodliwe.

Domowe kino

Smartfon może nam zastąpić rzutnik. Dzięki temu wykorzystamy go, gdy chcemy obejrzeć ze znajomymi film czy zrobić filmową prezentację. Aby smartfon mógł pełnić funkcję rzutnika musimy dokupić do niego zintegrowany z nim moduł, który każdą płaską powierzchnię zamieni w ekran kinowy.

Aplikacje dla mam

Na komórkę można ściągnąć mnóstwo programów, które ułatwią mamą opiekę nad dzieckiem. Dzięki specjalnej aplikacji na dwa smartfony, urządzenia te zamienią się w elektroniczną nianię. Elektroniczna niania to bardzo przydatny, ale jak na razie drogi gadżet. O wiele tańszym rozwiązaniem jest wspomniana aplikacja. Jeden z telefonów z zainstalowaną aplikacją pozostawiamy w pokoju, w którym przebywa dziecko, drugi zabieramy ze sobą. Do aplikacji dla mam należy również taka, ktorą można przykładowo zaprogramować tak, aby przechowywała ważne informacje. Aplikacja może przypominać o terminach szczepień, może też przypomnieć o godzinach karmienia. Można również ściągnąć i zainstalować aplikację, która przyda się, gdy maluch ma kłopoty z zasypianiem. Aplikacja umożliwia odtwarzanie dźwięków, które pomogą szybko przywołać sen.

Wymienione zastosowania smartfonów to zaledwie skromna część tego do czego może przydać się nam przydać to urządzenie. Aplikacji na smartfony jest dzisiaj mnóstwo.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz