Kosmetyki

Grzebień inny niż wszystkie?

Grzebienie to prawdziwy temat-rzeka i chociaż powiedziano o nich już chyba wszystko i to kilka razy, zawsze pojawiają się nowe kwestie, które warto jest poruszać. Jedną z takich kwestii są grzebienie wykonane z drewna neem, czyli z miodły indyjskiej, produkty szalenie popularne w ostatnim czasie nie tylko w polskich sklepach internetowych. O co w tym chodzi? Dlaczego warto zwrócić uwagę na takie grzebienie?

Drewniane grzebienie neem

Te nietypowe grzebienie produkowane są przez Hindusów już od setek lat, jeśli nie od tysięcy lat. Do ich produkcji wykorzystywane jest drewno z bardzo popularnego w wedyjskiej medycynie drzewa, miodły indyjskiej. Do leczenia różnych schorzeń już od blisko 7 tysięcy lat stosuje się jego korę, nasiona, kwiaty i owoce, a jego drewno zawsze uchodziło za sojusznika człowieka. Współczesny przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny w ogóle także znalazł dla tej rośliny wiele zastosować. Grzebienie to stosunkowo nowy, ale ciekawy sposób na wykorzystanie tej rośliny.

Unikalne grzebienie

 Grzebienie neem to przede wszystkim:

  • Wyrób w pełni naturalny i ekologiczny, który pozwala na pozostawanie w zgodzie z naturą i kompletną biodegradację zużytego grzebienia;
  • Wygodny kształt dostosowany do rozplątywania niesfornych kosmyków włosów bez wyrwania chociażby jednego włoska;
  • Naturalne zaokrąglenia miękkiego drewna, które gwarantują nam, że skóra nie zostanie zadrapana, a wręcz przeciwnie – zaoferuje nam delikatny masaż pobudzający mikrokrążenie w skórze głowy;
  • Drewno nie elektryzuje włosów, więc nawet włos suchy nie będzie musiał się Mierzyc z ładunkiem elektrostatycznym;
  • Ciekawy design, dzięki któremu można się wyróżnić w tłumie.

Drewno miodły indyjskiej podejrzewane jest o bardzo wiele właściwości leczniczych, w tym przede wszystkim o zdolność do zwalczania bakterii. Jest to ważne w szczególności dla osób mierzących się z łupieżem, ale nie należy tutaj specjalnie ufać takim zapewnieniom. Grzebienie nie usuną łupieżu, chociaż na pewno na takim grzebieniu bakterie nie przetrwają.

Więcej na

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz