zdrowie

Dobieramy właściwy grzebień

Nie każda z nas lubi rozczesywać włosy szczotkami i zamiast nich wybieramy w sklepach raczej grzebienie. Przyrząd ten jest dość prosty i wydawać się może, że nie powinniśmy przykładać większej wagi do jego wyboru, jednak właściwie dobrany grzebień zapewni nam komfort codziennego czesania włosów.

Jakość

Grzebień stosujemy codziennie więc warto zadbać, aby były właściwej jakości. Musi być też dostosowany do naszych potrzeb. Jakość wykonania to nie tylko komfort codziennego użytkowania grzebienia, ale też jego większa trwałość. Grzebienie wykonane z materiałów dobrej jakości, dłużej zachowują swoje pierwotne, fabryczne właściwości. Sam przyrząd nie powinien mieć też ostrych zakończeń i szwów. Zarówno zęby, jak i łuki pomiędzy zębami powinny być idealnie gładkie, aby nie przecinały i nie łamały włosów, a także, aby nie drażniły skóry głowy. Jeśli ząbki grzebienia szybko będą się łamać, to nie będą nadawały się do rozczesywania włosów. W sklepach dostępne są grzebienie wykonane z kauczuku, metalu, kości rogowej oraz drewna. Materiał jednak nie ma tu większego znaczenia. Liczy się jego jakość i wykonanie.

Wykonanie

Kształt grzebienia i jego wykonanie musi być dostosowane do naszych potrzeb, a dokładnie do naszych włosów. Im bardziej kręcone są włosy i grubsze, tym szerzej powinny być rozstawione zęby. Rzadkie, cienkie, lekko falowane czy proste włosy wymagają stosowania grzebienia z wąskimi zębami. W sklepach znajdziemy też przyrządy uniwersalne, które z jednej strony mają szersze, a z drugiej węższe zęby. Grzebienie o szeroko rozstawionych zębach mają jeszcze jedno zastosowanie. Można za ich pomocą rozprowadzać po włosach wszelkie produkty do pielęgnacji, takie jak odżywki do włosów czy pianki. Dzięki temu odżywczy środek dotrze do wszystkich zakamarków i równomiernie rozprowadzi się po włosach. Istotne jest też to, w jaki sposób możemy dbać o higienę grzebienia. Im łatwiejszy jest on w codziennym utrzymaniu, tym lepiej dla nas. Na grzebieniach podobnie jak na szczotkach osadza się zrogowaciały naskórek, łój i inne zabrudzenia. Łatwość w jego czyszczeniu to atutu produktu.

Sprawdź ofertę profesjonalnych grzebieni na

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz