Niezbędne do makijażu
Uroda

Niezbędne do makijażu

Aby zagwarantować sobie efektowny i elegancki makijaż, powinnyśmy przede wszystkim zaopatrzyć się w odpowiednie przyrządy do wykonywania makijażu.

 [Usta]

Niezbędne będą nam oczywiście pomadki. Te mogą być matowe, błyszczące lub satynowe. Pomadki wybieramy pod kątem ich jakości oraz tym samym trwałości. Dodatkowo droższe i lepsze jakościowo pomadki są bardziej wydajne. Bardzo przydadzą się też nam pędzle do ust. Wielu kobietom wydaję się on zbędnym dodatkiem, ale jest bardzo przydatny, jeśli zależy nam na idealnym kształcie ust, który możemy powiększać lub zmniejszać, w zależności od naszych indywidualnych upodobań. Sam pędzel do ust jest stosunkowo tani, a jednocześnie bardzo przydatny podczas codziennego makijażu.

[Twarz]

Przydatne będą też pędzle do podkładu. Najlepsze są ze stożkowym końcem, bardziej płaskim niż puszystym. Podczas nakładania płynnego podkładu pędzle te pozwalają dotrzeć do konturów twarzy wokół oczu, ust i nosa. Pozwalają też łatwiej i bardziej komfortowo kontrolować aplikacje i ilość materiału, jaki jest rozprowadzany. Doskonale sprawdzi się też duża szczotka do wygodnego nakładania pudru. To duży puszysty pędzel o zaokrąglonym kształcie jest przydatny do pylenia sypkiego proszku, niezależnie od tego, czy jest to puder, czy róż. Sprawdźmy tylko, czy włókna nie są umiejscowione zbyt ciasno. Wtedy nie będą odpowiednio utrzymywać pudru.

[Oczy]

Tutaj niezbędny będzie nam pędzel kątowy. Krótkie, nachylone włosie może osadzać pigment w zmarszczce powieki, aby dodać głębi. Pozwala on wygodnie podkreślić powieki i doskonale nadaję się do konturowania. Przydatny będzie także pędzel korektorowy. Ten nakłada kolory tam, gdzie chcemy, a spiczasty koniec świetnie nadaje się do pokrywania niedoskonałości. Często pędzelki tego rodzaju mają niewielki rozmiar, co pozwala je wykorzystać do nanoszenia eyelinera do oczu dokładnie tam, gdzie chcemy. Zadbajmy też, aby miał okrągły kształt. Ten sprawia, że łatwiej jest nim manipulować. Nie pozostawia też szorstkich nieestetycznych linii, które potrafią nam zepsuć każdy makijaż.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz