Kosmetyki

Jakie pędzle wybrać?

Która z nas nie chciała kiedyś kupić wszystkich pędzli dostępnych w danym sklepie? Pożerałyśmy je wzrokiem i chciałyśmy każdy, nawet najmniejszy pędzelek. Jednak pierwsza zasada wszystkich makijażystów brzmi – kupuj pędzle do makijażu pojedynczo i dokładnie takie, jakie są ci właśnie potrzebne.

Do pudru i blendowania

Niezbędne będą nam pędzle do pudru. Jest on duży, mięsisty, z delikatnie zaokrągloną główką. Pędzel ten pozwala na nałożenie odpowiedniej ilości produktu na stosunkowo sporą powierzchnię twarzy. Wystarczy kilka razy wykonać omiatające ruchy wokół naszej twarzy, żeby odpowiednio rozprowadzić puder. Pędzle tego typu sprawdzą się też do nakładania wszystkich produktów mineralnych. Potrzebne będą nam też pędzle do blendowania. Są one produkowane w różnych kształtach, ale poznamy je po tym, że mają kulisty kształt. W niektórych sklepach opisywane są jako „pędzel kulka”. To jedyny przypadek, w którym rozmiar naprawdę ma znaczenie. Jeśli bowiem pędzel będzie zbyt mały to ciężko nim rozetrzeć ostre granice i zblendować ze sobą cienie, natomiast zbyt duży rozcierać będzie całą powierzchnię oka.

Makijaż oczu i brwi

Pędzel do makijażu oczu jest mały, krótki i płaski, ale nie tak mocno zbity, jak pędzelek do korektora. Pędzlem tego typu nakłada się cienie. Te będą trwalsze niż w przypadku kiedy są nakładane za pomocą aplikatora. Z kolei pędzel do makijażu brwi najczęściej jest dwustronny. Z jednej strony ma szczoteczkę, z drugiej powinien mieć on płaską, ostrą i ultra cienką końcówkę. Pędzle do brwi pozwalają nam wykonać makijaż zarówno za pomocą specjalnego cienia do brwi, jak i pomady. Ścięte pędzle pozwalają nadać brwiom odpowiedni kształt, a potem jesteśmy w stanie wypełniać przestrzenie między włoskami, by uzyskać idealne wykończenie. Wszystkie zakupione pędzle powinny się cechować wysoką jakością wykonania. Dlatego nie powinnyśmy wybierać najtańszych modeli. Te cechują się bowiem niewielką trwałością i bardzo szybko się zużywają. W efekcie zamiast oszczędności jesteśmy zmuszeni nieustannie kupować nowe pędzle.

Więcej na

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz