Kosmetyki Testy i nowości Uroda

Modny makijaż oczu z cieniami manhattan

cienie manhattan-kosmetykiIstnieje co najmniej kilka głównych trendów, jakie stosuje się wykonując makijaż oka. Ich dopasowanie zależy głównie od typu urody, konturów samego oka jak i okazji, na którą make up jest wykonywany. Od kilku już lat hitem jest smoky eyes, czyli smolisty makijaż. Ten pasuje do większości kształtów oka i może być stosowany zarówno na co dzień, wieczorne wyjścia i specjalne okazje – wszystko zależy od doboru kolorów cieni do powiek. Ten uniwersalny typ makijażu wymaga nieco wprawy i przede wszystkim odpowiednich, dobrych jakościowo kosmetyków. Najlepiej sprawdzą się cienie do oczu w kompakcie, których odcienie są dopasowane specjalnie z myślą o „dymnym oku” – takie są na przykład cienie manhattan, stosowane zresztą przez rzesze Polek. Chociaż przyjęło się, że ten rodzaj makijażu ma być wykonany w tonacjach czarnych i szarych to coraz częściej makijażystki wykorzystują w tym celu inne koloryty, nawet jasne.

Drugim najbardziej popularnym makijażem jest ten, który optycznie powiększa oko. Do tego celu nadadzą się głównie jasne cienie manhattan, o niezbyt dużej gamie kolorystycznej. Duże oczy to efekt skomponowania makijażu w jednej tonacji, perłowej, ecru bądź jasnoróżowej.

Makijaże oczu często wykonuje się także odpowiednio do koloru tęczówek oka. Tym samym odpowiednie cienie dla oczu brązowych to złote, pomarańczowe bądź granatowe. Dla niebieskich najlepsze będą błękity i fiolety a dla zielonych czerwone bądź morskie.

Pamiętajmy, by w ciągu dnia makijaż oka był subtelny, mniej wyrazisty jednak podkreślający ich piękno. Bardziej intensywne, agresywne makijaże zostawmy na wieczorne wyjścia. Doskonałą okazją do szaleństw w kwestiach makijażu jest karnawał, wtedy cienie manhattan mogą być dowolnie mieszane a ich koloryty komponowane. Hitem tego roku są bez wątpienia tęczowe oczy – makijaż składający się z różnych kolorów cieni; odpowiednie będą również te perłowe, błyszczące i brokatowe. O ile na co dzień powinno stosować się cienie jaśniejsze to wieczorami królują zdecydowanie mocniejsze i ciemne barwy.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz