zdrowie

Miód Manuka

Miód Manuka to wyjątkowy miód z Nowej Zelandii. Świat już docenił jego cudowne właściwości. Prawdopodobnie boom na jego spożywanie i stosowanie w celach urodowych dotrze niedługo do Polski. Od innych miodów odróżnia go wysokie stężenie istotnego dla zdrowia związku – metyloglioksalu, który jest naturalnym antybiotykiem. Miód Manuka zawiera go od 30 do 80 mg/kg, podczas gdy zwykłe miody zawierają go nie więcej niż 10 mg/kg. Niestety miód Manika to najdroższy miód świata (1 kg miodu kosztuje ok. 240 zł) wytwarzany przez pszczoły, które żywią się nektarem z kwiatów jednego tylko krzewu – krzewu Manuka.

Roślina ta występuje jedynie w Nowej Zelandii i stamtąd powinien pochodzić wspomniany miód. Miód Manuka.

Właściwości dla skóry i zdrowia:

1. Sprawia, że skóra wygląda młodziej Jest niezrównanym środkiem antybakteryjnym, ponieważ zawiera 70 razy więcej aktywnego metyloglioksalu niż zwykły miód. Im więcej tego związku, tym większa zdolność do antybakteryjnego działania. Dlaczego może mieć to decydujący wpływ na wygląd skóry? Ponieważ metyloglioksal ma zdolność do zwiększania połączeń kolagenowych.

Dlatego miód manuka może stymulować wzrost kolagenu, co równa się młodsza skóra

2. Hamuje infekcje, wzmacnia odporność Uzdrawiająca moc miodu nigdy nie została udowodniona, jednak na Nowej Zelandii, gdzie miód Manuka był używany do leczenia ran i infekcji od 4 tysięcy lat, zdaje się to nie mieć znaczenia. Hamowanie infekcji przez miód Manuka polega na utrzymywaniu wody na powierzchni skóry poprzez osmozę. Poza tym miód zapobiega infekcjom powodownym przez szeroką grupę szczepów bakterii.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz