zdrowie

Napój z aloesu – dodatkowe czynniki

Dodatkowym plusem napoju z aloesu jest fakt, że nie zawieraj konserwantów, więc spokojnie mogą go pić także dzieci. Po schłodzeniu doskonale orzeźwia i gasi pragnienie, dlatego warto zastanowić się nad wprowadzeniem go do swojej diety. A na pewno będzie o wiele lepsze dla Ciebie niż cola, którą pochłaniamy w ogromnych ilościach, ponieważ jego wartość energetyczna w 100 ml to tylko 38 kcal, więc to świetny pomysł, by coś zmienić w swoim żywieniu na wiosnę.

Warto pić dobrej jakości napoje aloesowe z wielu powodów

Wydaje się jednak, że najistotniejszym jest wspieranie pracy układu pokarmowego, szczególnie jelit. Aloes wpływa rewelacyjnie na pracę jelit, czego efektem jest bezproblemowe przesuwanie treści jelitowej, co eliminuje wzdęcia i bolesne kolki. Aloes jest też doskonałym prebiotykiem – czyli stanowi pożywkę dla dobrych bakterii probiotycznch. Nieocenione jest również działanie aloesu w procesie trawienia, szczególnie dobrze wpływa na trawienie białek.

Oprócz pozytywnych właściwości trawiennych, aloes też świetnie wpływa na skórę, doskonale ją nawilżając

Dzięki częstym kuracjom aloesem skóra staje się jędrna, dobrze nawilżona a zmarszczki ulegają spłyceniu. Aloes jest także przydatny w czasie chorób wirusowych i wszelkich procesów zapalnych, ponieważ doskonale broni organizm przed atakiem tych intruzów. Aloes to także bogactwo minerałów i witamin.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz