Emolienty do włosów – jak dbać o nawilżenie włókien
Kosmetyki Uroda

Emolienty do włosów – jak dbać o nawilżenie włókien

Jeśli nasze włosy wydają się suche i zniszczone to znak, że czas najwyższy o nie zadbać. Jednym z wielu produktów odżywczych są emolienty do włosów, które nawilżają i natłuszczają ich włókna, dzięki czemu te stają się gładkie, śliskie i widocznie odżywione.

Sprawdź na co warto zwrócić uwagę!

Emolienty do włosów – co to takiego?

Aby dowiedzieć w jaki sposób działają emolienty do włosów warto najpierw określić czym w ogóle one są. Emolienty to nawilżające preparaty kosmetyczne, które natłuszczają i wytwarzają specjalną barierę zatrzymującą nawilżenie i choć stosuje się je zwykle do skóry, na rynku istnieje wiele produktów, które dedykowane są właśnie włosom. Emolienty takie jak choćby Eloderm nie tylko blokują parowanie wody blokując jej ujścia w postaci kanałów i kanalików, ale wspomagają także proces wchłaniania wody z otoczenia, a także natłuszczają skórę lub włosy, dzięki czemu te stają się gładkie i śliskie. Ich działanie zależy jednak od specyfiki produktu, a wszystkie wyżej wymienione właściwości mają przede wszystkim kremy. Lotiony natomiast wspierają w głównej mierze hamowanie parowania wody, a maści działają natłuszczająco.

Gdzie ich szukać?

Emolienty mogą powstawać na dwa sposoby. Część z nich jest pochodzenia naturalnego (roślinnego lub zwierzęcego), jednak spora część powstaje także syntetycznie. Te pierwsze to przede wszystkim naturalne oleje i masła – w tym m.in. Shea Butter czy też tzw. seed oil (z nasion) i kernel oil (stworzony z pestek). Szukając kosmetyków z emolientami powinniśmy zwracać także uwagę na obecność alkoholi tłuszczowych oraz estrów. Te produkty, które powstają syntetycznie możemy natomiast podzielić na cztery rodzaje kosmetyków. Bardzo popularne, a przy okazji niezwykle wygodne w użyciu są te, które zmywają się wodą lub też odparowują z włókien włosów. Istnieją jednak również i takie, które mają dość silne działanie, ale „pozbycie się” ich wymaga mycia łagodnym lub mocniejszym szamponem. Warto sprawdzić ofertę na stronie:

Na co zwracać uwagę?

Emolienty do włosów – jak dbać o nawilżenie włókienMusimy pamiętać, że gdy używamy emolienty do włosów, ich działanie warto wesprzeć także dodatkowymi produktami. W końcu zależy nam na pełnym odżywieniu struktury naszych włókien. Warto więc sięgnąć także po serum lub specjalne odżywki. Emolienty warto nakładać na włosy nawet wtedy, gdy nie są zniszczone, ale mamy pewność, że niebawem zostaną narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Kiedy? Np. na basenie, podczas bardzo upalnych lub wręcz przeciwnie – bardzo mroźnych dni, czy wtedy, gdy przez pewien czas będziemy znajdować się w miejscu o innym klimacie.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz