Moda

Do czego możemy wykorzystać smartfon?

Pierwszy smartfon dostępny był na rynku już w roku 1993. Nadano mu nazwę Simon. Pełni on jednocześnie kilka funkcji: telefonu komórkowego, książki adresowej, notatnika i kalkulatora. Jego posiadacze mogli korzystać także z poczty elektronicznej, mieli do dyspozycji kalendarz i gry. Każdego roku możliwości tych urządzeń zwiększały się.  Dzisiaj dzięki różnorodnym aplikacjom urządzenia te można wykorzystywać do bardzo różnych celów. Dzwonienie to tylko jeden z nich.

W życiu zawodowym

Bardzo często smartfonów używamy w życiu zawodowym. Kontaktowanie się ze współpracownikami to tylko jedna z możliwości wykorzystania tych urządzeń w życiu zawodowym. Smartfon może nam zastąpić na przykład tradycyjny, papierowy terminarz. Sprawdzi się także jako notatnik. W czasie podróży służbowych można po niego sięgnąć, aby sprawdzić pocztę. Może się przydać także do przeprowadzenia mini wideokonferencji. Warto pamiętać również o specjalnie przygotowanych programach na smartfony dla biznesu. Aplikacje te można wykorzystać, aby usprawnić funkcjonowanie firmy.

Do robienia zdjęć

Współczesne smartfony świetnie zastępują cyfrowe aparaty fotograficzne. Są wyposażone w bardzo dobre aparaty, dzięki którym można robić zdjęcia na bardzo wysokim poziomie. Charakteryzują się one wysoką rozdzielczością. Obiektywy doskonale radzą sobie ze zbliżeniami, świetnie także oddają barwy. Atutem wielu z nich jest to, że automatycznie rozpoznają twarz. Dzięki wielu programom zdjęcia można poddać obróbce. W efekcie ich jakość będzie jeszcze lepsza. Wiele aplikacji do obróbki zdjęć jest darmowych.

Elektroniczna niania

Wśród aplikacji na smartfony są i takie, które ułatwiają opiekę nad dzieckiem. Do bardzo interesujących programów z tej kategorii należy ten, który pozwala wykorzystać smartfon w charakterze elektronicznej niańki. Urządzenia te przywędrowały do nas ze Stanów Zjednoczonych, na chwilę obecną kosztują około 200 zł. Wystarczy jednak ściągnąć i zainstalować na dwóch telefonach aplikację, która świetnie to urządzenie zastąpi.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz