Moda

Jak smartfony ułatwiają nam życie

Wynalazcą telefonu jest Aleksander Bell. Urządzenie, które opatentował w 1876 roku w niczym nie przypomina współczesnych telefonów stacjonarnych, nie wspominając już telefonów komórkowych. Od pewnego już czasu tradycyjnego komórki są wypierane przez nowoczesne smartfony – urządzenia, których możliwości są zaskakująco duże. Do czego oprócz dzwonienia mogą nam się przydać smartfony?

Dzwonienie to podstawowa, ale nie jedyna funkcja każdego smartfona

Urządzenie to można wykorzystać do komunikowania się z innymi także dzięki temu, że możliwe jest wysyłanie wiadomości SMS. Smartfona możemy wykorzystać również do wysyłania wiadomości MMS oraz do przesyłania filmików. Warto też wiedzieć, że istnieje spora liczba specjalnych programów na smartfony, dzięki którym możliwe jest wykonywanie połączeń telefonicznych, które nic nie kosztują. Dzięki tym aplikacjom możemy za darmo prowadzić rozmowy nie tylko z osobami przebywającymi na terenie Polski, ale także z tymi, którzy przebywają za granicą. Każdy smartfon ma wbudowana kamerę. Ściągając i instalując odpowiednią aplikację wykorzystamy go także do rozmów wideo.

Każdy smartfon oferuje jeszcze jedną podstawową funkcję. Jest nią surfowanie w Internecie. Aby móc przeglądać strony internetowe na ekranie swojego smartfona nie musimy ściągać i instalować na nim żadnych dodatkowych programów. Z pewnością zauważyliśmy, że na ekranie smartfona umieszczonych jest kilka ikon. Jedna z nich po kliknięciu otwiera wyszukiwarkę internetową.

Smartfony mogą obsługiwać multimedia

Możemy więc wykorzystać je do słuchania muzyki. W porównaniu z tradycyjnymi komórkami, smartfony mają zdecydowanie większe ekrany. Można więc oglądać na nich filmy. Jest to funkcja, której zalety docenimy podczas długiej podróży z dziećmi. Wystarczy włączyć bajkę na smartfonie, aby w czasie podróży maluchy nie nudziły się.  Jeśli jesteśmy posiadaczami telewizora z dostępem do Internetu, to smartfon zastąpi nam  pilot do telewizora.

Smartfony mają jeszcze więcej możliwości niż te, które zaprezentowaliśmy.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz