Moda

Jak wyglądało nasze życie, gdy nie było Internetu?

Są osoby, którym wydaje się, że Internet był od zawsze. Tak myślą osoby młode, które nie pamiętają lat dziewięćdziesiątych. To właśnie w połowie lat dziewięćdziesiątych w Polsce pojawił się Internet. Stało się to możliwe dzięki temu, że Telekomunikacja Polska postanowiła wprowadzić  anonimowy dostęp do sieci. Jak wyglądało nasze życie przed rokiem 1996?

Komunikacja z innymi

Internet pozwala nam na utrzymywanie kontaktów z innymi osobami. Chętnie komunikujemy się zarówno z osobami, które przebywają w kraju jak i z tymi, które przebywają daleko poza krajem. W czasach, gdy nie było internetu komunikowanie się z innymi możliwy był dzięki temu, że mieliśmy do dyspozycji telefony stacjonarne. Osoby, które nie miały telefonu w domu mogły korzystać z telefonu u sąsiada. Dzięki temu kwitło życie towarzyskie. Mogliśmy telefonować także z budek telefonicznych. Początkowo zainstalowane w nich były telefony na monety, później pojawiły się takie na kartę magnetyczną. Budki telefoniczne zniknęły już z naszych ulic, urzędów czy szpitali.

Dostęp do informacji

Bardzo często wykorzystujemy Internet do szukania informacji o bieżącej sytuacji w kraju i za granicą. Gdyby nagle Internet przestał istnieć, znów popularnością zaczęłyby cieszyć się serwisy informacyjne TV. Dzisiaj grono osób, które je oglądają nie jest zbyt duże, każdą nową wiadomość można znaleźć w sieci zaledwie po kilku kliknięciach. W czasach, gdy nie było Internetu chętniej też niż dzisiaj sięgaliśmy po codzienną prasę. Kupowaliśmy gazety i przeglądali je jedząc śniadanie lub w drodze do pracy.

Jak wyglądałby świat bez Internetu?

Z pewnością powrócilibyśmy do starych przyzwyczajeń i nawyków. W wolnym czasie nie surfowalibyśmy w Internecie, ale czytali książki lub oglądali filmy. Mielibyśmy także czas na spotkania ze znajomymi czy przyjaciółmi w realnym, a nie w wirtualnym świecie.

O tym, że można żyć bez Internetu możemy przekonać się obserwując nasze babcie czy dziadków. Świetnie radzą sobie zarówno z tym wynalazkiem, ale też potrafią zagospodarować swój czas, gdy brak jest dostępu do sieci.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz