Moda

Czy potrafimy żyć bez Internetu?

Internet to wynalazek, z którego korzysta każdego dnia miliony ludzi na całym świecie. Co raz trudniej jest nam prowadzić codzienne życie bez dostępu do sieci. Globalna sieć komputerowa jest bardzo praktycznym wynalazkiem. Co daje nam Internet? Czy potrafilibyśmy się bez niego obejść?

Możliwości jakie daje nam Internet

Coraz częściej Internet wykorzystujemy w pracy. Rozwijająca się intensywnie od kilku lat idea pracy na odległość jest możliwa tylko dzięki powszechnemu dostępowi do sieci. Telepraca polega bowiem na tym, że wykonuje się ją w domu, a jej efekty dostarcza pracodawcy za pośrednictwem poczty e-mail. Bez pośrednictwa sieci wielu rzeczy nie jest możliwych do zrealizowania, a z kolei realizacja pewnych jest zdecydowanie łatwiejsza dzięki temu, że mamy dostęp do Internetu. Jako przykład niech posłuży elektroniczna rekrutacja na wyższe studia – większość (może nawet już wszystkie wyższe uczelnie) prowadzą taki właśnie tryb rekrutacji. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu nie mogą złożyć dokumentów, nie mogą więc uczestniczyć w rekrutacji.

Czy można żyć bez Internetu?

Chciał się o tym przekonać w 2012 roku Paul Miller – redaktor portalu The Verge. Paul postanowił na całe 12 miesięcy odciąć się od Internetu. Eksperyment Paula Millera był o tyle ciekawy, że spędził on w Internecie połowę swojego życia, a do tego spędzał w sieci nawet 12 godzin dziennie. W czasie eksperymentu Miller żył całkowicie pozbawiony dostępu do Internetu. Nie sprawdzał konta swojej poczty, nie oglądał filmów na popularnym kanale YouTube, nie sprawdzał czy pojawiły się nowe posty na Facebooku i Instagramie. Pytany po zakończeniu eksperymentu o to, ile zyskał przez ten rok odpowiedział, że bardzo mało. Celem eksperymentu było między innymi odnalezienie siebie. Ten cel jak i wszystkie inne, które postawił przed sobą Paul Miller zakończyły się klęską.

Eksperyment Paula Millera powinienem nam uświadomić, że można żyć bez Internetu, ale nasze życie nie stanie się dzięki temu bardziej wartościowe.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz