Moda

Czy można żyć bez Internetu?

Idea globalnej sieci komputerowej narodziła się w latach sześćdziesiątych XX wieku. Za twórcę Internetu został uznany Paul Baran. Opublikował on dwunastotomową pracę poświęconą wytrzymałym i rozproszonym sieciom cyfrowych transmisji danych. W drugiej połowie lat sześćdziesiątych została uruchomiona przez Amerykański Departament Obrony sieć ARPANET. Łączyła ona amerykańskie ośrodki wojskowe oraz uczelnie. W ramach prac prowadzonych przez Paula Barana pojawił się pomysł, aby podzielić ARPANET na dwie części: militarną i cywilną. Sieci ostatecznie rozdzielono w 1980 roku, a sieć ARPANET uznaje się za protoplastę współczesnego Internetu.

Zastosowanie Internetu

Internet wykreował nową rzeczywistość. Globalna sieć komputerowa służy nam między innymi do pracy. Wielu z nas wykorzystuje Internet także do zdobywania nowej lub pogłębiania już posiadanej wiedzy. Globalna sieć komputerowa jest także wykorzystywana przez nas do rozrywki, zdobywania aktualnych informacji na temat wydarzeń w kraju i poza jego granicami. Bardzo wielu z nas wykorzystuje Internet również do komunikowania się z innymi. Za sprawą Internetu komunikacja z innymi stała się zdecydowanie bardziej prosta. Można powiedzieć, że Internet sprawił, że zniknęły granice, możemy bez przeszkód porozumiewać się z osobami, które przebywają z dala od ojczyzny. Dzięki Internetowi informacje możemy zdobyć bardzo szybko. Równie szybko możemy się komunikować z innymi.

Bez Internetu można żyć

Wiele osób zwłaszcza z młodego pokolenia przeżywa tragedię, gdy nie może zaledwie przez jeden dzień korzystać z Internetu. Jak jednak pokazuje pokolenie współczesnych 50- i 60- latków bez Internetu można doskonale sobie radzić. Oczywiście pokolenie to bardzo chętnie wykorzystuje możliwości, które daje Internet: zdobywa potrzebne informacje, utrzymuje kontakty towarzyskie, wysyła maile. Ale też nie przeżywa tragedii, gdy przytrafi się brak dostępu do sieci.  Osoby z tego pokolenia świetnie zagospodarowują swój czas także gdy brak jest dostępu do Internetu.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz