Moda

Co daje nam Internet i czy potrafimy bez niego żyć?

Z Internetu korzysta dzisiaj miliony osób. Coraz trudniej jest nam sobie wyobrazić codzienne życie bez dostępu do sieci. Internet daje nam wiele możliwości, dzięki niemu łatwiej jest nam funkcjonować. Co zyskujemy dzięki globalnej sieci komputerowej? Czy potrafimy żyć bez Internetu?

Możliwości jakie daje nam Internet

Możliwości te są olbrzymie i bardzo różnorodne. Gdyby nie było Internetu to nagle okazałoby się, że wiele osób straciłoby pracę. Wszystkie osoby, które pracują zdalnie zostałyby pozbawione możliwości zarobkowania. W Internecie komunikujemy się także z innymi. Dzięki dostępowi do sieci możemy komunikować się z innymi wykorzystując komunikatory, pocztę elektroniczną, a wreszcie także serwisy społecznościowe. W sieci nawiązujemy także i podtrzymujemy kontakty towarzyskie. Wykorzystujemy to medium także do zdobywania informacji i wiedzy. Dla wielu z nas Internet jest także źródłem rozrywki. Sieć umożliwia nam także dostęp do gier, muzyki, filmów. Największe muzea świata zwiedzimy nie ruszając się z własnego domu. Siedząc wygodnie w fotelu kupimy buty w jednym z mediolańskich butików czy zarezerwujemy miejsce w hotelu.

Czy można z tego korzystać bez Internetu?

Oczywiście Internet nie jest nam niezbędny do tego, aby się bawić, utrzymywać kontakty towarzyskie, zdobywać wiedzę i informacje, pracować. Nie zapominajmy, że w czasach gdy Internetu nie było wszystko to także było możliwe. Jednak było to znacznie trudniejsze niż jest teraz. Szczególnie trudno było utrzymywać kontakty towarzyskie z osobami, które przebywały daleko poza granicami kraju. Internet znakomicie te kontakty nam ułatwił. Na pewno więc bez Internetu można sobie poradzić, nie da się jednak ukryć, że życie z Internetem jest jednak bardziej proste i łatwiejsze.

Możliwości, które otwiera przed nami Internet są ogromne. Brak Internetu na pewno zmieniłby nasze życie, jednak są przykłady świadczące o tym, że bez dostępu do globalnej sieci komputerowej można jeszcze żyć. Życie z Internetem jest prostsze.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz