Moda

Jak wybierać rajstopy?

Jak wybierać rajstopy?Rajstopy niby są jedynie dodatkiem, ale to dzięki nim nogi będą wyglądały zgrabnie i elegancko lub wręcz przeciwnie. Klasyczne rajstopy to oczywiście te w kolorze czarnym i cielistym. Ale kryteriów według, których powinnyśmy wybierać rajstopy jest o wiele więcej. Jak więc je wybierać, aby wyeksponować nogi?

Matowe czy błyszczące?

Jeżeli chcemy optycznie wyszczuplić nogi i jednocześnie zamaskować wszelkie niedoskonałości skóry, to powinnyśmy wybrać te matowe. Ale jeżeli możemy się poszczycić wyjątkowo zgrabnymi nogami, lepsze będą te z połyskiem. Jeżeli trudno jest nam podjąć decyzję, jakie kupić rajstopy z połyskiem, czy beż, możemy wybrać półmatowe.

Cienkie czy kryjące?

Na opakowaniu rajstop znajduje się skrót DEN. Skrót ten mówi nam, jaka jest grubość rajstop. Te, które mają DEN od 60 do 100 to rajstopy kryjące. Dają wrażenie wyrazistego koloru i głębi. Rajstopy oznaczone DEN od 15 do 20 są uniwersalne. Możemy je założyć zarówno do strojów wieczorowych, jak i dziennych. Rajstopy DEN 40 pasują do dłuższych spódnic i ciężkich tkanin – skóra jest przez nie widoczna w minimalnym stopniu. Śmiało możemy je nosić także do krótkich spódnic. Najbardziej cienkie, delikatne i niemal przezroczyste są rajstopy DEN od 6 do 8. Możemy je nosić latem.

Czarne czy kolorowe?

Czarny kolor jest uniwersalny, a więc rajstopy w tym kolorze pasują niemal do wszystkich ubrań. Wybierając inny kolor, a szczególnie w przypadku rajstop kryjących, powinnyśmy wybrać taki kolor, aby pasował on do akcentów, które pojawią się w innych elementach naszego ubioru. Możemy też nosić na na zasadzie kontrastu, czyli zakładamy je ubrań w stonowanych, najlepiej ciemnych kolorach. Kupując kolorowe rajstopy wybierajmy przede wszystkim te, które mają DEN powyżej 40, gdyż w takich nogi wyglądają najbardziej korzystnie.

Wybór rajstop nie jest dzisiaj łatwy. Nawet wśród klasycznych cielistych i czarnych mamy w czym wybierać. Kryteria ich wyboru są bardzo różne, mamy nadzieję, że nasze wskazówki ułatwią paniom wybór idealnych rajstop.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz